Chrobry - Wisła: zabójcza końcówka gości

Chrobry Głogów prowadził z Wisłą Puławy 1:0, ale w końcówce, w przeciągu kilka minut, goście zdobyli dwa gole i z kompletem "oczek" wrócili do domu.

Michał Piegza
piłkarze Wisły Puławy Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Puławy
Przed bezpośrednim starciem obydwa zespoły w tabeli dzieliły tylko dwa punkty. Chrobry był wyżej w lidze, ale ostatnio ma problem z wygrywaniem. Natomiast beniaminek Wisła gra w kratkę. W rundzie wiosennej najpierw wygrała, a następnie przegrała.

Zespoły, czując wagę meczu, nie chciały otworzyć się przed rywalem. Stąd też kibice obserwowali więcej taktycznych zagrań, niż spięć podbramkowych.

W pierwszej części goście mogli trafić do siatki w 31. minucie. Po dośrodkowaniu z rogu uderzał Mariusz Idzik, ale piłkę sprzed bramki wybił jeden z obrońców.

Więcej spięć pod bramkami było po zmianie stron. Wciąż jednak brakowało klarownych okazji do zdobycia goli. W 68. minucie sam na sam z Anatolim Gospodinowem znalazł się Toni Kolehmainen, ale przegrał ten pojedynek. Pięć minut później padła bramka dla gospodarzy. Z rzutu wolnego uderzył Mateusz Machaj, piłka odbiła się od słupka, a do bramki wbił ją Łukasz Szczepaniak.

Strata gola zmusiła do ataku Wisłę. Goście otwarli się, ale nie potrafili tego wykorzystać gospodarze. W 87. minucie był już remis. Z rzutu wolnego nie do obrony uderzył Sylwester Patejuk. Ten sam zawodnik został bohaterem Wisły, kiedy w doliczonym czasie strzałem pod poprzeczkę wykończył kontrę beniaminka.

Dzięki zwycięstwu Wisła wyprzedziła Chrobrego, który znalazł się w strefie barażowej.

Chrobry Głogów - Wisła Puławy 1:2 (0:0)
1:0 - Szczepaniak 73'
1:1 - Patejuk 87'
1:2 - Patejuk 90+2'

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Mateusz Wieteska, Michał Michalec, Karol Hodowany - Karol Danielak, Marcel Gąsior, Sebastian Bonecki (46' Maciej Kona), Mateusz Machaj (84' Seweryn Michalski), Paweł Wojciechowski - Konrad Kaczmarek (64' Łukasz Szczepaniak).

Wisła Puławy: Andrzej Witan - Tomasz Sedlewski, Mateusz Pielach, Piotr Żemło, Iwan Łytwyniuk - Jakub Smektała (78' Dawid Pożak), Arkadiusz Maksymiuk, Toni Kolehmainen (69' Konrad Nowak), Konrad Szczotka, Sylwester Patejuk - Mariusz Idzik (69' Adrian Popiołek).

Żółte kartki: Bonecki, Machaj, Hodowany (Chrobry).

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.