Serie A: pomyłki Bartosza Bereszyńskiego i pechowe wejście Karola Linettego

Sampdoria Genua przegrała 1:2 na stadionie US Sassuolo w 32. kolejce Serie A. Bartosz Bereszyński popełniał w tym meczu błędy, a krótko po wejściu na boisko Karola Linettego, drużyna straciła dwa gole.

Bartosz Bereszyński trafił do Sampdorii Genua w styczniu 2017 roku Getty Images / Bartosz Bereszyński trafił do Sampdorii Genua w styczniu 2017 roku
Sampdoria Genua zagrała bardzo przeciętnie i nie zmieniła tego wrażenia nawet bramka, którą zdobyła w 28. minucie. Była ona komiczna. Andrea Consigli zatrzymałby piłkę, gdyby po uderzeniu Matiasa Silvestre, nie odbiła się od Patricka Schicka. Młody napastnik nie miał wpływu na to, gdzie poszybuje piłka. Fortuna mu sprzyjała, ponieważ trafiła w narożnik bramki US Sassuolo.

Bartosz Bereszyński dostał żółtą kartkę na własne życzenie, ponieważ ratował się faulem po stracie piłki. Po przerwie sędzia miał dobry humor i nie pokazał Polakowi drugiego kartonika. Ponadto Bereszyński zachował się źle przy golu na 1:1 dla US Sassuolo. Powinien przeciąć podanie Lorenzo Pellegriniego do Antonino Ragusy, a pozwolił wybiec sam na sam z Emiliano Vivianim.

W 56. minucie Pellegrini asystował przy drugim trafieniu US Sassuolo. Tym razem wrzucił piłkę z rzutu rożnego na głowę Francesco Acerbiego. W 11 minutach po przerwie gospodarze odwrócili wynik 0:1 na 2:1 i od tego momentu nie pozwolili Sampdorii rozwinąć skrzydeł.

W 46. minucie na boisko wszedł Karol Linetty za Dennisa Praeta, który w walce o wysoko zawieszoną piłkę doznał urazu. Sampdoria z byłym zawodnikiem Lecha Poznań miała się bronić, a błyskawicznie straciła prowadzenie i nie potrafiła się już pozbierać.

Porażka 1:2 to dopiero druga Sampdorii w tym roku. Wcześniej drużyna przegrała tylko z Juventusem Turyn. US Sassuolo przełamało się po sześciu kolejkach bez zwycięstwa.

US Sassuolo - Sampdoria Genua 2:1 (0:1)
0:1 - Matias Silvestre 28'
1:1 - Antonino Ragusa 49'
2:1 - Francesco Acerbi 56'

Sassuolo: Andrea Consigli - Pol Lirola, Paolo Cannavaro, Francesco Acerbi, Federico Peluso - Lorenzo Pellegrini (76' Alfred Duncan), Alberto Aquilani, Simone Missiroli - Matteo Politano (86' Claud Adjapong), Alessandro Matri (73' Pietro Iemmello), Antonino Ragusa.

Sampdoria: Emiliano Viviano - Bartosz Bereszyński, Matias Silvestre, Milan Skriniar, Vasco Regini - Dennis Praet (46' Karol Linetty), Lucas Torreira, Edgar Barreto (69' Filip Djuricić) - Bruno Fernandes (59' Ricardo Alvarez) - Patrick Schick, Fabio Quagliarella.

Żółte kartki: Pellegrini, Peluso, Politano (Sassuolo) oraz Bereszyński, Linetty (Sampdoria)

Sędzia: Luca Pairetto.