Nice I liga: kapitalny finisz Chojniczanki Chojnice!

To była kapitalna końcówka Chojniczanki. W 27. kolejce Nice I ligi podopieczni Piotra Gruszki rzutem na taśmę pokonali Pogoń Siedlce 2:1.

Jakub Artych
piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice

O pierwszej połowie piłkarze z Siedlec chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Pogoń zagrała bardzo apatycznie, nie podejmując większej walki w środku pola. Przewaga optyczna była po stronie Chojniczanki, która skrzydłami starała się rozmontować defensywę gospodarzy. Podopiecznym trenera Piotra Gruszki brakowało jednak dokładności, przede wszystkim w dośrodkowaniach z lewej i prawej flanki.

Najgroźniejszą sytuację przyjezdni mieli już w czwartej minucie, kiedy w świetnej okazji znalazł się Tomasz Mikołajczak. Napastnik Chojniczanki z bliskiej odległości nie pokonał jednak Rafała Misztala. W odpowiedzi w 25. minucie strzelał Dariusz Zjawiński, jednak piłka powędrowała tuż nad poprzeczką.

W drugiej stroną dominującą w dalszym ciągu była Chojniczanka, jednak tempo gry było spore wyższe. Dosyć niespodziewanie na prowadzenie wyszła Pogoń Siedlce, która wykorzystała słabszy moment gości. W 60. minucie Grzegorz Tomasiewicz kapitalnie podał do Michała Bajdura, który najpierw minął Łukasza Budziłka, a potem niemal z zerowego kąta umieścił piłkę w pustej bramce.

Stracona bramka podziałała bardzo mobilizująco na Chojniczankę, która szybko dokonała dwóch roszad w składzie. Starania przyjezdnych zostały nagrodzone dopiero w samej końcówce spotkania. W 89. minucie na uderzenie zdecydował się Rafał Grzelak, a piłka trafiła w same okienko bramki Rafała Misztala.

W doliczonym czasie gry Chojniczanka poszła za ciosem. Podopieczni Piotra Gruszki decydujący cios zadali w 97. minucie, a kluczowy dla gości okazał się Andrzej Rybski. 32-letni zawodnik umiejętnie znalazł się w polu karnym Pogoni i z zimną krwią pokonał bramkarza rywali.

Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:0)
1:0 - Michał Bajdur 60'
1:1 - Rafał Grzelak 88'
1:2 - Andrzej Rybski 90+7'

Pogoń: Misztal - Lewandowski, Jędrych, Żytko, Szrek - Świerblewski (72' Wrzesiński), Chyła, Paczkowski (90' Burkhardt), Tomasiewicz, Bajdur - Zjawiński (84' Bancessi).

Chojniczanka: Budziłek - Golański (62' Kosakiewicz), Biernat, Kieruzel, Pietruszka - Podgórski, Zawistowski, Chvedukas (66' Rybski), Grzelak, Biskup (76' Niedziela) - Mikołajczak.

Żółte kartki: Arkadiusz Jędrych, Michał Bajdur, Daniel Chyła (Pogoń) oraz Paweł Golański, Mateusz Biernat (Chojniczanka)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Chelsea FC kontra Tottenham Hotspur, Arsenal FC kontra Manchester City! Zobacz mecze półfinałowe Pucharu Anglii NA ŻYWO w ten weekend w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Chojniczanka Chojnice awansuje do ekstraklasy?