Bundesliga: pewny triumf RB Lipsk, kuriozalny błąd bramkarza Herthy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/SASCHA STEINBACH EMBARGO  / Na zdjęciu: Emil Forsberg
PAP/EPA / EPA/SASCHA STEINBACH EMBARGO / Na zdjęciu: Emil Forsberg

W meczu 32. kolejki Bundesligi RB Lipsk pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 4:1. Jedną z bramek zespół z Lipska zdobył po kuriozalnym błędzie golkipera rywali.

W tym artykule dowiesz się o:

RB Lipsk na prowadzenie wyszedł już w 11. minucie. Wtedy to Timo Werner wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła Marcela Sabitzera i strzałem głową z ośmiu metrów pokonał bramkarza rywali. Ten był antybohaterem przy drugiej bramce zdobytej przez rewelacyjnego beniaminka.

Rune Jarstein otrzymał podanie od obrońcy i przy wybiciu piłki poślizgnął się. Ta trafiła do Yussufa Poulsena, który odegrał do Wernera. Napastnik RB wpakował piłkę do pustej bramki.

W końcówce w Berlinie było sporo emocji. W 85. minucie niefortunną interwencją popisał się Rani Khedira, który skierował piłkę do własnej siatki. Dzięki temu w ekipie gospodarzy odżyły nadzieje na zdobycie choćby punktu, ale w końcówce po kontrach dwa trafienia zaliczył Davie Selke.

Hertha Berlin - RB Lipsk 1:4 (0:1) 0:1 - Timo Werner 11' 0:2 - Timo Werner 54' 1:2 - Rani Khedira (sam.) 85' 1:3 - Davie Selke 89' 1:4 - Davie Selke 90'

FC Barcelona walczy o tytuł mistrza! W tę sobotę musi zdobyć komplet punktów w meczu z Villarreal CF. Zobacz to NA ŻYWO w Eleven Sports o 18:25 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy RB Lipsk w przyszłym sezonie będzie walczyć o mistrzostwo Niemiec?