Poważna kontuzja Weigla. Piłkarza BVB czeka długa przerwa w grze

Julian Weigl nie ukończył sobotniego spotkania ligowego z Augsburgiem (1:1). Piłkarz Borussii Dortmund opuścił murawę w pierwszej połowie z powodu kontuzji.

Przemek Sibera
PAP/EPA
Weigl nabawił się urazu w starciu z Philippem Maksem w 23. minucie. Krótko po zakończeniu spotkania Borussia Dortmund poinformowała, że 21-latka czeka dłuższa przerwa w grze.

"Niestety Julian Weigl doznał złamania w kostce i będzie niedostępny od trzech do czterech miesięcy. Zdrowia" - czytamy na Twitterze BVB.

Mimo poważnej kontuzji piłkarz stara się nie tracić pogody ducha. Weigl udostępnił na Instagramie zdjęcie z nogą w gipsie.

"Zachowuję optymizm, tak jak to głosi mój tatuaż. Dziękuje za wszystkie wiadomości. Zrobię wszystko, żeby szybko wyzdrowieć i wrócić" - napisał pomocnik ekipy z Dortmundu.

Uraz oznacza, że Weigl nie pomoże reprezentacji Niemiec w zbliżającym się Pucharze Konfederacji (17.06.-2.07.). Bardziej prawdopodobne, że uda mu się dojść do pełnej dyspozycji na inaugurację kolejnego sezonu Bundesligi, która rusza 18 sierpnia.

Czy Weiglowi uda się wrócić na inaugurację kolejnego sezonu Bundesligi?