Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lionel Messi wybuduje w Chinach park rozrywki

Na początku 2019 roku w chińskim mieście Nankin powstanie "Park Doświadczeń Messiego". W centrum rozrywki znajdzie się 20 atrakcji związanych bezpośrednio z jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Lionel Messi Instagram / leomessi / Na zdjęciu: Lionel Messi

Lionel Messi zdradził swoje plany podczas wizyty w Pekinie. - Mam nadzieję, że uda się zapewnić dzieciom wrażenia, jakich nie doznały nigdy wcześniej i tym samym zainspirować je do zajęcia się sportem naprawdę wcześnie. Być może poczują moją obecność, gdy będą zwiedzać ten park - stwierdził Argentyńczyk.

Nankin to blisko czteromilionowe miasto położone we wschodnich Chinach. "Park Doświadczeń Messiego" ma zająć powierzchnię ok. 0,83 ha. Na jego terenie znajdzie się 20 atrakcji związanych bezpośrednio z piłkarzem. Oparte będą na technologii wirtualnej i tzw. "rozszerzonej rzeczywistości", dzięki którym, odwiedzający park - jak zapowiadają inwestorzy - będą mogli zanurzyć się we wszystkim, co dotyczy Messiego.

Messi i jego doradcy chcą w ten sposób wykorzystać nie tylko rosnące zainteresowanie piłką nożną w Chinach, ale też fakt, że w Państwie Środka nastąpił prawdziwy boom na parki rozrywki.

"Park Doświadczeń Messiego" wybuduje konsorcjum, w skład którego wejdą chińska Phoenix Group, hiszpańska Grupo Mediapro oraz agencja zajmującą się wizerunkiem Messiego - Leo Messi Management. Obiekt ma zostać otwarty na początku 2019 roku.

Leo Messi to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy piłkarz wszech czasów. Jest, jako jedyny w historii, pięciokrotnym laureatem Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika na świecie.

ZOBACZ WIDEO Ibrahimović to medyczny fenomen. Jest na to dowód

Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ESPN
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×