Finał LM: Zidane natchnął zespół w przerwie. "Jesteście lepsi"

Zinedine Zidane zbiera zasłużone gratulacje po triumfie w Lidze Mistrzów. Na jaw wyciekły słowa, jakimi trener Realu Madryt mobilizował swoich graczy w przerwie meczu z Juventusem (4:1).

Karol Borawski
Zidane dwa razy wygrał Ligę Mistrzów z Realem jako trener PAP/EPA / PAP/EPA/ANDY RAIN / Zidane dwa razy wygrał Ligę Mistrzów z Realem jako trener

Po pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Cardiff było 1:1. Druga część gry to koncert w wykonaniu piłkarzy Realu Madryt, który po raz drugi z rzędu wygrali finał Ligi Mistrzów.

Po meczu zawodnicy Królewskich przyznali, że Zinedine Zidane był kluczem do zwycięstwa, otworzył im oczy, dał taktyczne wskazówki, a także odwołał się do sfery emocjonalnej.

"Przyjechaliście tutaj się cieszyć, ponieważ jesteście najlepsi i musicie wygrać" - powiedział w przerwie Zidane.

Luka Modrić opowiedział "Marce" o wskazówkach trenera. - Powiedział nam że graliśmy dobrze, ale możemy zagrać dużo lepiej, być bardziej agresywni, mocniej naciskać, nie pozwalać Juventusowi na grę. Zaliczyliśmy świetną drugą połową, możemy być dumni - przyznał Chorwat.

- Zidane wie, jak sobie z nami radzić, co mówić. Powiedział o poprawie niektórych rzeczy i abyśmy grali szeroko - dodał Marco Asensio, który zdobył gola na 4:1.

- Powiedział najważniejszą rzecz, że przyjechaliśmy tu, by się cieszyć, musimy wygrać ponieważ jesteśmy lepsi. W drugiej połowie zagraliśmy rewelacyjnie - dodał Alvaro Morata.

Czy Zidane jest najlepszym trenerem na świecie?