El. LM: Ajax odpowiedział Balotellemu. Tomasz Kędziora tylko rezerwowym

OGC Nice zremisował 1:1 z Ajaksem Amsterdam w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Tomasz Kędziora nie wystąpił w wygranym 3:1 meczu Dynama Kijów z Young Boys Berno.

PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIAN NOGIER
Dwumecz OGC Nice z Ajaksem Amsterdam jest hitem III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W poprzednim sezonie trzecia siła Ligue 1 wywierała presję na AS Monaco i Paris Saint-Germain w wyścigu po mistrzostwo Francji, natomiast Ajax awansował do finału Ligi Europy.

OGC Nice atakował z wykorzystaniem Mario Balotelliego. Włoch walczył z kilkoma obrońcami Ajaksu i przez pół godziny było go stać tylko na strzały z dystansu. W końcu Balotelli zgubił przeciwników i w 33. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie po rajdzie i płaskim dośrodkowaniu Jeana Seriego.

Słabym punktem OGC Nice był Yoan Cardinale. Już w pierwszej połowie bramkarz podał piłkę prosto pod nogi Kaspera Dolberga i miał szczęście, że napastnik Ajaksu jej nie opanował. W 49. minucie Donny van de Beek wymierzył już karę za złe piąstkowanie i wyrównał.

Trener Lucien Favre złapał się za głowę tak jakby spodziewał się, że gospodarzom będzie trudno zorganizować się jeszcze raz do ataku. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka, co stawia Ajax w roli faworyta przed rewanżem.

Legia Warszawa nie zepsuła FK Astana statystyk w meczach u siebie w europejskich pucharach. Porażka 1:3 z mistrzem Kazachstanu stawia drużynę Jacka Magiery w złej sytuacji przed rewanżem. Ostatniego gola straciła w doliczonym czasie po strzale Patricka Twumasiego. Wcześniej Arkadiusza Malarza pokonali Junior Kabananga i Iwan Majewskij, były gracz Zawiszy Bydgoszcz. Drogę do bramki FK Astana znalazł tylko zmiennik Armando Sadiku.

Identyczny scenariusz do meczu Legii miało spotkanie Dynama Kijów z Young Boys Berno. Po dwóch trafieniach Ukraińców przyjezdni zdobyli gola kontaktowego, ale ostatnie słowo powiedziało Dynamo w doliczonym czasie. Skończyło się wynikiem 3:1. Kolejne 90 minut na ławce rezerwowych spędził Tomasz Kędziora, który latem został sprzedany do Kijowa z Lecha Poznań. Gola strzelił, a przy drugim asystował Andrij Jarmolenko.

Ludogorec Razgrad ledwo zwyciężył w poprzednim dwumeczu z Żalgirisem Wilno. Wówczas Bułgarzy przegrali na Litwie 1:2, a tym razem 0:2 w Izraelu z Hapoelem Beer Szewa. Uratować się przed odpadnięciem będzie Ludogorcowi jeszcze trudniej. Niewygodna jest również sytuacja FC Salzburg po remisie 1:1 z HNK Rijeka. Istanbul Basaksehir potrzebował tylko kwadransa, żeby odwrócić rezultat konfrontacji z Club Brugge z 0:2 na 3:2. Po 90 minutach było 3:3.