WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oprawy kibiców Legii robią wrażenie. Są jednak bardzo kosztowne

Nawet około 100 tysięcy złotych mogła kosztować oprawa kibiców Legii Warszawa na temat Powstania Warszawskiego. Warto było, bo mówił o niej cały świat.
Karol Wasiek
Karol Wasiek
PAP / Bartłomiej Zborowski / Oprawa kibiców Legii Warszawa

Widać było na niej przerażone dziecko - uczestnika powstania - w polskim mundurze, do którego skroni pistolet przystawia niemiecki żołnierz. Do tego ogromny napis: "Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 160 tysięcy osób. Tysiące z nich stanowiły dzieci". Ta oprawa zrobiła wrażenie na całym świecie. Szeroko komentowano ją w różnych mediach.

Jej autorami są "Nieznani Sprawcy", którzy od wielu pracują przy meczach Legii Warszawa. Jednym z założycieli grupy był Piotr Staruchowicz, który jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

"Super Express" pisze o nich: "to artyści, którzy oprawami sprawiają, że spotkanie piłkarskie staje się efektownym widowiskiem."

- Wykonanie jednej oprawy zajmuje od trzech do nawet ośmiu tygodni. Zajmujemy się tym po pracy, społecznie - mówi jeden z rozmówców gazety.

"Nieznani Sprawcy" regularnie przeprowadzają zbiórki na robienie opraw meczowych. Po każdej dokładnie raportują, ile pieniędzy udało się zebrać. Są to duże kwoty: 60, 80, a nawet 100 tysięcy złotych. Tyle mogło kosztować wykonanie ostatniej efektownej oprawy o Powstaniu Warszawskim. Warto było, bo mówił o niej cały świat.

ZOBACZ WIDEO Michał Kopczyński: Rywale grali na czas (WIDEO)
Czy podobała Ci się oprawa kibiców Legii na temat Powstania Warszawskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
sport.se.pl

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Piotrek Anatonek 2
  Jestem kibicem Jagiellonii i potrafię docenić ciężką pracę Ultrasów z całej Polski. Uwielbiam oglądać oprawy i naprawdę szacun za to co chłopaki robią. Możemy się nienawidzić, ale pracę włożoną przez kibiców trzeba doceniać. Poświęcają swój cenny czas dla jednego meczu. Dokładają wielką cegłę do naszej kopanej i za to kocham naszą ligę, a nie jakieś barce, czy inne reale (nie mówię o sklepie, a o klubie). Można się wyzywać od k... itp ale i tak każdy z Nas uwielbia race, oprawy i potrafi docenić pracę zwykłych ludzi, którzy swoje życie poświęcają temu, by zadowolić nasze oczy, bo nie zawsze robią to piłkarze. Jeszcze raz Szacun za oprawę i liczę na więcej od wszystkich klubów, bo jestem fanem tychże prac ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stanislaw Adamczak 10
  Legia i pokaz -są beznadziejne

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stanislaw Adamczak 10
  Podobnie jak Legia Nieznani sprawcy są beznadziejni
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)