WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oprawy kibiców Legii robią wrażenie. Są jednak bardzo kosztowne

Nawet około 100 tysięcy złotych mogła kosztować oprawa kibiców Legii Warszawa na temat Powstania Warszawskiego. Warto było, bo mówił o niej cały świat.
Karol Wasiek
Karol Wasiek
PAP / Bartłomiej Zborowski / Oprawa kibiców Legii Warszawa

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Widać było na niej przerażone dziecko - uczestnika powstania - w polskim mundurze, do którego skroni pistolet przystawia niemiecki żołnierz. Do tego ogromny napis: "Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 160 tysięcy osób. Tysiące z nich stanowiły dzieci". Ta oprawa zrobiła wrażenie na całym świecie. Szeroko komentowano ją w różnych mediach.

Jej autorami są "Nieznani Sprawcy", którzy od wielu pracują przy meczach Legii Warszawa. Jednym z założycieli grupy był Piotr Staruchowicz, który jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

"Super Express" pisze o nich: "to artyści, którzy oprawami sprawiają, że spotkanie piłkarskie staje się efektownym widowiskiem."

- Wykonanie jednej oprawy zajmuje od trzech do nawet ośmiu tygodni. Zajmujemy się tym po pracy, społecznie - mówi jeden z rozmówców gazety.

"Nieznani Sprawcy" regularnie przeprowadzają zbiórki na robienie opraw meczowych. Po każdej dokładnie raportują, ile pieniędzy udało się zebrać. Są to duże kwoty: 60, 80, a nawet 100 tysięcy złotych. Tyle mogło kosztować wykonanie ostatniej efektownej oprawy o Powstaniu Warszawskim. Warto było, bo mówił o niej cały świat.

ZOBACZ WIDEO Michał Kopczyński: Rywale grali na czas (WIDEO)Czy podobała Ci się oprawa kibiców Legii na temat Powstania Warszawskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
sport.se.pl

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Piotrek Anatonek 2
  Jestem kibicem Jagiellonii i potrafię docenić ciężką pracę Ultrasów z całej Polski. Uwielbiam oglądać oprawy i naprawdę szacun za to co chłopaki robią. Możemy się nienawidzić, ale pracę włożoną przez kibiców trzeba doceniać. Poświęcają swój cenny czas dla jednego meczu. Dokładają wielką cegłę do naszej kopanej i za to kocham naszą ligę, a nie jakieś barce, czy inne reale (nie mówię o sklepie, a o klubie). Można się wyzywać od k... itp ale i tak każdy z Nas uwielbia race, oprawy i potrafi docenić pracę zwykłych ludzi, którzy swoje życie poświęcają temu, by zadowolić nasze oczy, bo nie zawsze robią to piłkarze. Jeszcze raz Szacun za oprawę i liczę na więcej od wszystkich klubów, bo jestem fanem tychże prac ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stanislaw Adamczak 10
  Legia i pokaz -są beznadziejne

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stanislaw Adamczak 10
  Podobnie jak Legia Nieznani sprawcy są beznadziejni
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)