Premier League: Romelu Lukaku przywitał się z Old Trafford, Manchester United liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / OLI SCARFF / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
AFP / OLI SCARFF / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United

Manchester United liderem Premier League po 1. kolejce! Drużyna Jose Mourinho rozbiła u siebie West Ham United aż 4:0. Dublet ustrzelił Romelu Lukaku.

Mecz wyglądał dokładnie tak jak przewidywano. Czerwone Diabły od początku ruszyły do zdecydowanych ataków i kwestią czasu było objęcie przez nie prowadzenia. Po raz pierwszy obrona Młotów "pękła" w 33. minucie. Marcus Rashford podał prostopadle do wybiegającego na czystą pozycję Romelu Lukaku, a Belg uderzył w krótki róg i piłka ugrzęzła w siatce po odbiciu się od wewnętrznej części słupka.

Były snajper Evertonu zalicza znakomite wejście do nowego klubu. Najpierw zdobył jedynego gola dla Man Utd w pojedynku o Superpuchar UEFA z Realem Madryt (1:2), a teraz znakomicie przywitał się z Old Trafford i to wcale nie był koniec jego popisów! Na początku drugiej połowy miał już na koncie dublet. Tym razem asystował z rzutu wolnego Henrich Mchitarjan i Lukaku trafił do siatki głową.

Slaven Bilić szukał szansy na odmienienie losów meczu zmianami, ale te nic londyńczykom nie dały. Czerwone Diabły były w niedzielę bezdyskusyjnie lepsze i w końcówce podwoiły prowadzenie. Najpierw rezerwowy Anthony Martial wykorzystał sytuację sam na sam z Joe Hartem, zaś w 90. minucie uderzeniem sprzed pola karnego wynik na 4:0 ustalił Paul Pogba.

Manchester United odniósł najwyższe zwycięstwo w 1. kolejce Premier League i dzięki temu został liderem. Zespół Jose Mourinho wyprzedza Huddersfield Town.

Manchester United - West Ham United 4:0 (1:0) 1:0 - Romelu Lukaku 33' 2:0 - Romelu Lukaku 53' 3:0 - Anthony Martial 87' 4:0 - Paul Pogba 90'

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Eric Bailly, Phil Jones, Daley Blind, Paul Pogba, Nemanja Matić, Henrich Mchitarjan (88' Jesse Lingard), Juan Mata (76' Marouane Fellaini), Marcus Rashford (80' Anthony Martial), Romelu Lukaku.

West Ham United: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Winston Reid, Angelo Ogbonna, Arthur Masuaku (81' Aaron Cresswell), Mark Noble (61' Declan Rice), Pedro Obiang, Andre Ayew, Edimilson Fernandes (60' Diafra Sakho), Marko Arnautović, Javier Hernandez.

Żółte kartki: Eric Bailly, Antonio Valencia (Manchester United) oraz Pablo Zabaleta, Angelo Ogbonna (West Ham United).

Sędzia: Martin Atkinson.

Czy Romelu Lukaku zostanie królem strzelców Premier League?