LM: gol Milika, falstart Napoli. Kanonada City

SSC Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie przegrało 1:2 w meczu wyjazdowym z Szachtarem Donieck. Gola dla Włochów zdobył napastnik reprezentacji Polski.

Michał Piegza
Arkadiusz Milik wykonujący rzut karny Reuters / Gleb Garanich / Arkadiusz Milik wykonujący rzut karny
Źle rozpoczęli grupowe rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarze SSC Napoli. W składzie włoskiego zespołu znalazło się dwóch Polaków. Piotr Zieliński na boisku przebywał przez 67 minut. Z kolei Arkadiusz Milik zagrał całe spotkanie, a w 72. minucie zdobył jedynego gola dla gości.

W momencie kiedy reprezentant Polski trafił do siatki z rzutu karnego, Szachtar prowadził już 2:0. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Po wyrównanym początku w 15. minucie bramkę zdobył Taison. Piłkarz Szachtara otrzymał futbolówkę w okolicach linii pola karnego. Defensorzy z Neapolu nie zdążyli interweniować i Pepe Reina skapitulował. Pięć minut później golkiper uratował Napoli przed utratą drugiego gola. Ponownie uderzał Taison.

Przegrywając goście starali się zagrozić Szachtarowi. Napoli przeważało, aktywny był Milik, ale Andrij Piatow był dobrze dysponowany i nie dał się zaskoczyć. Tak było m.in. w 44. minucie, kiedy obronił groźny strzał Lorenzo Insigne.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Przyjezdni atakowali, ale wystarczyła jedna szybka akcja i zrobiło się 2:0. Do dośrodkowania w 55. minucie doszedł Facundo Ferreyra i głową pokonał Reinę.

Napoli do gry wróciło we wspomnianej na wstępie 72. minucie, kiedy gola zdobył Milik. Goście dążyli do wyrównania, ale w 83. minucie mogli stracić kolejną bramkę. W słupek trafił Facundo Ferreyra.

Milik i spółka atakowali do końca, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Szachtar Donieck - SSC Napoli 2:1 (1:0)
1:0 - Taison 15'
2:0 - Ferreyra 55'
2:1 - Milik (k.) 72'

Szachtar DonieckAndrij Piatow - Darijo Srna, Ivan Ordets (90+2' David Choczolawa), Jarosław Rakickij, Ismaily, Fred, Taras Stepanenko, Marlos (77' Wiktor Kowalenko), Taison, Bernard, Facundo Ferreyra (88' Dentinho).

SSC NapoliPepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Piotr Zieliński (67' Allan), Amadou Diawara, Marek Hamsik (60' Dries Mertens), Jose Callejon, Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne.

Żółte kartki: Fred, Stepanenko (Szachtar) oraz Insigne, Mertens (Napoli).

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy).

W drugim grupowym meczu Feyenoord Rotterdam aż 0:4 przegrał na własnym stadionie z Manchesterem City. Sędzią spotkania był Szymon Marciniak. Goście już po dziesięciu minutach prowadzili 2:0, przed przerwą dołożyli kolejne trafienie, a po zmianie stron dobili Holendrów, którzy po pierwszej serii zamykają tabelę grupy F.

Feyenoord Rotterdam - Manchester City 0:4 (0:3)
0:1 - Stones 2'
0:2 - Aguero 10'
0:3 - Jesus 25'
0:4 - Stones 63'

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska).