Serie A: Sampdoria na podbój Mediolanu. Karol Linetty może trafić po raz trzeci

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANGELO CARCONI  / Na zdjęciu: Karol Linetty
PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Karol Linetty

Karol Linetty zdobył gola w dwóch poprzednich meczach ligowych. Kolejnym rywalem jego Sampdorii Genua będzie Inter Mediolan. Przed najlepszym strzelcem ligi Ciro Immobile mecz ze specjalnym przeciwnikiem.

Sampdoria Genua strzeliła osiem goli w mniej ponad tydzień. Pokonała 3:1 Atalantę Bergamo, a następnie 5:0 FC Crotone. Autorami trzech z tych trafień byli Polacy. Karol Linetty skierował piłkę do bramki przeciwnika w obu meczach i odzyskał miejsce w jedenastce Sampdorii Genua. Golkipera Crotone pokonał również Dawid Kownacki i dał trenerowi Marco Giampaolo argument, by pojawiać się na boisku przynajmniej w roli zmiennika.

Spośród ośmiu meczów Sampdorii skrajnie nie wyszedł jej tylko jeden, przegrany 0:4 z Udinese Calcio. Więcej porażek nie poniosła, a na rozkładzie ma między innymi AC Milan. W meczu z Interem Mediolan poprzeczka pójdzie w górę. Po pierwsze ekipa z Genui zagra na wyjeździe, a po drugie ze znacznie lepiej dysponowanym klubem z miasta mody.

Inter wraca do bazy po wizycie w twierdzy Neapol. Spisał się przyzwoicie i nie pozwolił, by lider przerwał jego passę bez porażki, która trwa od połowy maja. Podopieczni Luciano Spallettiego nie pozwalali na dużo Napoli, a kiedy już kruszała jego obrona, interweniował bohater bezbramkowego meczu Samir Handanović. Od niedzieli nie ma już we Włoszech klubu, który traci mniej goli niż Nerazzurri.

Inter wygrał ponad połowę ligowych meczów z Sampdorią, ale historia najnowsza jest krzepiąca dla Blucerchiati. Wygrali poprzedni mecz w Mediolanie. 3 kwietnia pokonali Nerazzurrich 2:1 dzięki bramkom Patrika Schicka i Fabio Quagliarelli. Od początku grał Linetty i był blisko zdobycia gola. Bartosz Bereszyński wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 16. minucie. Łącznie piłkarze oddali 30 strzałów i na podobne wrażenia kibice liczą we wtorek.

Pozostałe mecze w środę. Z czołówki teoretycznie najtrudniejszego rywala będzie mieć Lazio, które zagra w Bolonii. Teoretycznie, ponieważ biorąc pod uwagę tylko wyniki na własnym stadionie Rossoblu są 13. siłą ligi, a podopieczni Simone Inzaghiego stracili ostatnie punkty na wyjeździe 28 maja. W rywalizacji z Bologna FC są niepokonani od ośmiu meczów.

W niedzielę dwa gole dla Lazio strzelił Ciro Immobile. Na koncie ma 13 bramek oraz trzy asysty i powiększa przewagę nad konkurentami w klasyfikacjach strzelców oraz kanadyjskiej. Reprezentant Włoch bierze na celownik Bologna FC, przeciwko której debiutował w Serie A w 2009 roku. Był wtedy napastnikiem Juventusu i zmienił Alessandro Del Piero. Cała jego drużyna zwyciężyła 4:1.

Inni uczestnicy europejskich pucharów nie powinni brać pod uwagę straty punktów. Atalanta Bergamo i Juventus podejmą beniaminka, natomiast SSC Napoli zmierzy się z Genoa CFC. Co prawda na wyjeździe, gdzie nie ma tak świetnych statystyk jak u siebie, ale w miejscu, w którym nie przegrało od ponad pięciu lat. 29 stycznia 2012 roku dwa gole strzelił błękitnym Rodrigo Palacio. Przy obu asystował Alberto Gilardino, a trzeciego zdobył sam. Spośród obecnych zawodników Napoli pamiętają porażkę 2:3 tylko Marek Hamsik i Christian Maggio.