Grzegorz Wojtkowiak: Takiej mini serii jeszcze nie mieliśmy

Piłkarze Lechii Gdańsk wygrywając 3:0 z Wisłą Płock potwierdzili wzrost formy. Grzegorza Wojtkowiaka cieszy druga wygrana z rzędu, a także to, że w końcu są efekty z ciężkiej pracy na treningach.

Michał Gałęzewski
 Grzegorz Wojtkowiak (z lewej) WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Grzegorz Wojtkowiak (z lewej)

Lechia Gdańsk w sobotę wygrała kolejne spotkanie. - Na pewno cieszymy się z tego, że wygraliśmy drugi mecz z rzędu. W tym sezonie takiej mini serii jeszcze nie było. Po raz drugi zagraliśmy też na zero z tyłu. Cieszy także wygrana na własnym boisku. Dążyliśmy do tego, by zwyciężać u siebie - powiedział Grzegorz Wojtkowiak.

- Jestem zwolennikiem gry na czterech obrońców, ale umiemy też grać trójką, gdzie można przejść płynnie do piątki. Dysponujemy zawodnikami, którzy wiedzą jak zmienić ustawienie. Tak się ułożyła sytuacja w meczu i mieliśmy całe spotkanie pod nasza kontrolą. Wisła nie stworzyła sobie żadnej sytuacji. Na początku strzeliliśmy gola, dołożyliśmy do przerwy i wiedzieliśmy, że dzięki koncentracji nie dopuścimy do utraty bramki. Były okazje ku temu, by strzelić więcej goli, ale trzeba kalkulować że za kilka dni kolejne spotkanie. Nie forsowaliśmy tempa - dodał Wojtkowiak.

Forma gdańszczan wyraźnie wzrasta po olbrzymim dołku. - Zwycięstwa cieszą i życzyłbym sobie byśmy to odczuwali do końca sezonu. Mecz meczowi nierówny. Chcemy za tydzień też zagrać agresywnie, blisko rywala i dysponując takimi zawodnikami z przodu będziemy strzelać gole - stwierdził obrońca Lechii.

Wcześniej dużo się mówiło o tym, że drużyna z Gdańska nie jest najlepiej przygotowana do sezonu. - Fizycznie czujemy się dobrze. Ciężko pracujemy na treningach i przynosi to efekty w meczach ligowych. To dawkowanie obciążeń tygodniowych powoduje, że każdy może grać w lidze przez 90 minut - ocenił Grzegorz Wojtkowiak.

Do zespołu wrócił Sławomir Peszko, na którego w Gdańsku czekano od sierpnia. - To siła napędowa zespołu i czekamy, by pokazywał to, co potrafi. Miał dobre przetarcie po przerwie i już widać, że ma głód piłki. Chce kreować sytuacje, a my cieszymy się z powrotu każdego piłkarza - zauważył Wojtkowiak.

Czy Lechia będzie kontynuować serię zwycięstw?