KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Drzewiecki proponuje rozstać się z Beenhakkerem

Mirosław Drzewiecki proponuje rozstać się z selekcjonerem reprezentacji Polski Leo Beenhakkerem. Oczywiście, po uprzednio wywalczonym awansie na mundial w RPA - czytamy w Dzienniku.

Marcin Foltyn
Marcin Foltyn

Minister sportu w rządzie Donalda Tuska w wywiadzie dla Dziennika mówi, że zaprzepaszczono szansę na nauczenie się czegoś od Holendra. Dodaje, że po wywalczonym awansie na Mistrzostwa Świata, Leo Beenhakker powinien odejść, gdyż relacje z działaczami są na tyle chore, że nie da się już więcej współpracować w takich warunkach.

- Chciałbym, żebyśmy awansowali do finałów mistrzostw świata w RPA, a potem obie strony powinny się rozejść. Między działaczami a Leo sprawy zaszły już zdecydowanie za daleko. I są to relacje tak chore, że chyba nic więcej już z tej współpracy nie wyjdzie. Inna sprawa, że PZPN nie potrafił stworzyć odpowiednich warunków do pracy selekcjonerowi obcokrajowcowi. Nie umieli stworzyć wokół Leo odpowiedniego klimatu - tłumaczy Mirosław Drzewiecki.

Minister sportu chwali sobie także współpracę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorzem Latą. Drzewiecki chwali Latę, za metamorfozę, która pozwoliła mu mieć niezależne poglądy wobec reszty związku.

- To prawda, że z prezesem Latą dogadujemy się doskonale w każdej sprawie. Także jeśli chodzi o Beenhakkera. Kiedy Lato został prezesem PZPN, powiedziałem mu: był pan wybitnym piłkarzem, chciałbym, żeby był pan też wybitnym prezesem. Na razie nasza współpraca układa się dobrze. Pan Lato robi wszystko to, o co proszę. Dzięki mnie ma inne zdanie na temat Beenhakkera niż jego koledzy z zarządu. Cieszę się, że Lato zrozumiał, że warto być niezależnym - chwali prezesa PZPN minister Drzewiecki.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik
Komentarze (12)
 • tmann Zgłoś komentarz
  Panie Drzewiecki Pan się weźmie za PZPN i cały ten cyrk!!!!!
  • radar Zgłoś komentarz
   Partyjny towarzysz podpowiada rozwiązanie.... Wracają stare dobre czasy.
   • OBYWATEL III RP Zgłoś komentarz
    Ja proponuje, aby pan Minister Mirosław Drzewiecki przyhamował piętą w swoich dywagacjach. To jest RP a nie Białoruś niech Pan nie robi z siebie błazna. To jest sprawa zarządu i Prezesa
    Czytaj całość
    PZPN przyp. ( Grzegorz Lato)
    • Piotr_S Zgłoś komentarz
     Zupełnie nie zgadzam się we wszystkim poza jednym, że Leo powinien odejść i do Euro 2012 powinien Polskę przygotowywać ktoś innym. Po pierwsze nie należy traktować obcokrajowca na
     Czytaj całość
     stanowisku selekcjonera jak dziecko specjalnej troski. Płaci mu się więcej niż polskim trenerom i powinno wymagać się więcej niezależnie od tego jakich piłkarzy mamy. Jeśli nie spełnia oczekiwać i nie ma wyników lepszych od polskich odpowiedników to do widzenia. Po drugie nie zgadzam się że Leo miał złe warunki do pracy. Miał wyśmienite, miał poparcie kibiców i nawet z PZPN-u specjalnie go nie strofowali. Miał pełne zaufanie przed Euro 2008, miał i je spartolił żenującym występem naszych na ME. Czy miał być chwalony po Euro 2008 za tą kaszanę jaką widzieliśmy w wykonaniu naszych, kiedy z Austrią zagrali tak żenujący mecz że za Janasa tego nie pamiętam a który nie miał problemów z taki cienkimi zespołami jak Irlandia Płn. Mimo tego został lepiej potraktowany, nawet raportu nie musiał robić i został dalej serwując nam kolejne żenujące widowiska. Oczywiście atmosfera się pogorszyła, bo nikt w tyłek nie będzie całował facet z PZPN-u który ciągnie kasę jak odkurzacz a ma marne wyniki w jednej z najsłabszych grup eliminacyjnych. Oczywiście "kibice" zakompleksieni widzą to inaczej, bo nienawiść do PZPN-u przysłania im zdrowy rozsądek i nie widzą że w rankingu FIFA pod wodzą tego geniusza, u którego metody szkoleniowe zatrzymały się 15 lat temu, kiedy odnosił ostatnie sukcesy, spadamy na łeb na szyję. Ale nie każdy jest tak ślepy by nie zauważyć że tulipan pluje nam w twarz i jeszcze się śmieje że głupi Polacy płacą za jego marną robotę. Na miejscy PZPN-u takie pracownika dawno wyrzucił. Tu pracodawca decyduje czy mu odpowiada drugi etat u pracownika a nie odwrotnie. Lato zrób z tym porządek, na kiboli się nie patrz, bo oni myślą że chwycili srokę za ogon, gdy tymczasem Leo to może co najwyżej trenować Trynindad i Tobago, bo nigdzie indzie go nie chcą!
     • wap Zgłoś komentarz
      ja proponuję rozstać się z ... Drzewieckim.
      • Marcin Zgłoś komentarz
       ...Dobrze że Lato jest niezależny....robi wszystko to o co go poprosze...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
       • do do nl Zgłoś komentarz
        a ty wlacz sobie TVP2 i czekaj na program prof. Miodka jesli tak kochasz poprawna polszczyzne, ja kocham polska pilke, oczywiscie w wydaniu reprezentacji. jak czytam takie brednie to mam gdzies
        Czytaj całość
        ortografie... jak cie to boli to nie czytaj, molu ksiazkowy...
        • ws21 Zgłoś komentarz
         BmR, w porządku. Ale wyjaśnij mi, co ma do zatrudniania/zwalniania trenera reprezentacji minister sportu? Płaci mu pensję czy co? To tak jakbym ja poszedł do Urzędu Skarbowego i zwolnił
         Czytaj całość
         naczelnika.
         • BmR Zgłoś komentarz
          I bardzo dobrze, skoro nikt inny nie potrafi tego zrobić to czas, żeby sprawą zajął się minister sportu. Pod wodza Leo nie osiągnęliśmy żadnych sukcesów, jakość gry się nie
          Czytaj całość
          zmieniła, spadliśmy 11 miejsce w rankingu FIFA. Co przemawia za Holendrem? Nie ma żadnych podstaw do tego, żeby myśleć o lepszej grze a co za tym idzie trzymaniem Benhakkera na siłę. Stoją za nim zawodnicy, ale to normalne, że będą bronili swojego trenera, jednak czas najwyższy na zmiany. Szukają kwadratowych jaj, a w Polsce mają dobrych trenerów.
          • ws21 Zgłoś komentarz
           Znowu Pan Drzewiecki włazi z brudnymi butami na salony? I znowu zostanie pogoniony. Lepiej niech się zajmuje tym, za co bierze, niemałe pieniądze. To skrajny przejaw braku inteligencji.
           Czytaj całość
           Nawet psa Pawłow nauczył pewnych odruchów .....
           • do nl Zgłoś komentarz
            A ty weź chłopie idź do szkoły bo robisz literówki.Parę lekcji polskiego i informatyki pomogłoby tylko Twojej główce
            • nl Zgłoś komentarz
             drzewiecki, wez ty sie chlopie nie mieszaj... nie mieszaj polityki ze sportem... zajmij sie swoja robota bo sport w tym pseudo panstwie jest na skarju nedzy. i rusz dupsko i zabierz sie za uero.
             Czytaj całość
             a takie debilne pomysly trzymaj w tej twojej glowce...
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×