Serie A: najtrudniejszy pierwszy krok Juventusu

52 minuty zajęło Juventusowi rozmontowanie defensywy FC Crotone. Po pierwszym golu poszło mu z górki i zwyciężył 3:0 w 14. kolejce Serie A. Wojciech Szczęsny był na ławce rezerwowych.

piłkarze Juventusu Turyn Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu Turyn
14. kolejka zapowiadała się banalnie dla klubów z czołówki. Wszystkie grały z nisko notowanymi przeciwnikami. Problem zaczynał się na boisku, gdzie trzeba było udokumentować wynikiem swoją wyższość. AS Roma tylko zremisowała z Genoa CFC, natomiast piłkarze SSC Napoli oraz Interu Mediolan nie dbali o nerwy swoich kibiców w potyczkach z Udinese oraz Cagliari. Ostatnim kandydatem do mistrzostwa Włoch, który powalczył o punkty, był Juventus.

Również Stara Dama miała problem z trafieniem do siatki przeciwnika. W 34. minucie Blaise Matuidi główkował metr obok bramki po wrzutce Douglasa Costy. Także w pierwszej połowie Alex Cordaz ratował FC Crotone po uderzeniu Alexa Sandro z dystansu, a Mario Mandzukić chybił po wysokim wyskoku. 81 procent posiadania piłki, 13 strzałów Juventusu, a jednak wynik pozostawał bezbramkowy.

Poza wspomnianymi już piłkarzami w ofensywie Juventusu byli Paulo Dybala i Stephan Lichtsteiner. W odwodzie pozostawał Gonzalo Higuain, jednak Argentyńczyk nie musiał podnosić się z ławki rezerwowych i otwierać rezultatu. Drużyna poradziła sobie bez niego.

W 52. minucie Mario Mandzukić główkował po wrzutce Andrei Barzagliego tak precyzyjnie, że Cordaz został w blokach i tylko obserwował lot piłki do bramki na 1:0. Mandzukić grał w tym meczu na pozycji centralnego napastnika. Kolejnym dobrym wyborem trenera Massimiliano Allegri było wprowadzenie z ławki rezerwowych Mattii De Sciglio. Zmiennik szybko zdobył gola sprzed pola karnego. Wynik na 3:0 ustalił Medhi Benatia.

Wojciech Szczęsny przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych. Strata jego zespołu do lidera z Neapolu to cztery punkty, a do wicelidera Interu dwa. Nad klubami z Rzymu turyńczycy powiększyli przewagę.

Juventus Turyn - FC Crotone 3:0 (0:0)
1:0 - Mario Mandzukić 52'
2:0 - Mattia De Sciglio 60'
3:0 - Medhi Benatia 71'

Juventus: Gianluigi Buffon - Andrea Barzagli, Medhi Benatia, Benedikt Hoewedes (69' Miralem Pjanić) - Stephan Lichtsteiner (57' Mattia De Sciglio), Claudio Marchisio (77' Stefano Sturaro), Blaise Matuidi, Alex Sandro - Douglas Costa, Mario Mandzukić, Paulo Dybala.

Crotone: Alex Cordaz - Daniel Pavlović, Federico Ceccherini, Arlind Ajeti, Mario Sampirisi - Andrea Nalini (86' Marco Davide Faraoni), Rolando Mandragora, Andrea Barberis (79' Aristoteles Romero), Marcus Rohden - Aleksandar Tonev (55' Marcello Trotta), Ante Budimir.

Żółte kartki: Benatia (Juventus) oraz Budimir, Rohden (Crotone).

Sędzia: Claudio Gavillucci.