Bundesliga: szaleństwa w Monachium. VAR, anulowane gole, powtórzony karny i trafienie "Lewego"

Bayern pokonał 3:1 Hannover, ale po spotkaniu wszyscy będą pamiętać to, co wydarzyło się między 24. i 28. minutą spotkania. Wówczas sędzia po analizie VAR nie uznał bramki Lewandowskiego, a chwilę później nakazał powtórzyć rzut karny.

Michał Piegza
Robert Lewandowski Getty Images / Sebastian Widmann / Stringer / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Po początkowych minutach, kiedy Bayern miażdżył rywala, chyba niewielu spodziewało się przed przerwą tylu emocji. Od pierwszych sekund gol dla Bawarczyków wisiał w powietrzu. Szanse miał Aleix Vidal, który m.in. trafił w słupek.

Bramka padła w 17. minucie. Wówczas Thomas Mueller dośrodkował z prawej strony, Vidal uderzył głową i piłka znalazła się w siatce. Starał się ją jeszcze trącić Robert Lewandowski, ale nie trafił w futbolówkę.

Siedem minut później gospodarze ponownie zdobyli gola. Dogrywał Mueller, a na raty Philippa Tschaunera pokonał "Lewy". Arbiter po minucie trafienia nie uznał. Po analizie VAR okazało się, że Polak był na niewielkim spalonym.

To były szalone minuty w Monachium. Jeszcze kibice nie ochłonęli po decyzji sędziego, kiedy arbiter przyznał rzut karny Hannoverowi po faulu Svena Ulreicha na Julianie Korbie. Z "jedenastki" do bramki trafił Niclas Fuellkrug, ale główny rozjemca niespodziewanie nakazał powtórzyć uderzenie. W pole karne wbiegło po kilku graczy obu drużyn. W drugiej próbie napastnik gości uderzył inaczej i Ulreich zdołał odbić strzał, poprawka do pustej bramki była niecelna!

Po zwariowanych minutach wciąż przeważał Bayern. Okazję sam na sam z bramkarzem zmarnował m.in. Mueller. To się zemściło w 35. minucie. Po dośrodkowaniu z rogu głową piłkę w bramce umieścił Charlison Benschop. Chwilę przed przerwą Bayern mógł ponownie prowadzić. Jednak Philipp Tschauner instynktownie odbił uderzenie Muellera.

Po zmianie stron mecz wyrównał się. Jednak to gospodarze wciąż stwarzali sobie klarowniejsze szanse. Kilka uderzeń oddał James Rodriguez, ale próby były niecelne. Po jednej z nich piłka trafiła w poprzeczkę. Z kolei w 53. minucie strzał Kingsley Comana nogami odbił bramkarz. Dziesięć minut później uderzenie potylicą Corentina Tolisso na róg sparował Tschnauner.

Defensywa gości padła w 67. minucie. Z prawej strony dośrodkował Mueller, piłkę pięknie zgasił w polu karnym Coman i po chwili z narożnika pola bramkowego potężnie uderzył pod poprzeczkę.

Prowadząc Bayern starał się dobić rywala. Kwadrans przed końcem gola powinien zdobyć Lewandowski, ale po dograniu Comana przestrzelił z pięciu metrów. Dwie minuty później Tschauner okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Polakiem.

Wynik meczu ustalił w 87. minucie Robert Lewandowski. W polu karnym faulowany był Coman, a "Lewy" pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Bayern Monachium - Hannover 96 3:1 (1:1)
1:0 - Vidal 17'
1:1 - Benschop 35'
2:1 - Coman 67'
3:1 - Lewandowski (k.) 87'

W 28. minucie Niclas Fuellkrug nie wykorzystał rzutu karnego (Ulreich obronił).

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, Rafinha - Javi Martinez (58' Corentin Tolisso), Arturo Vidal - James Rodriguez, Thomas Mueller (81' David Alaba), Kingsley Coman (89' Franck Ribery) - Robert Lewandowski.

Hannover 96: Philipp Tschauner - Oliver Sorg (80' Miiko Albornoz), Salif Sane, Waldemar Anton - Manuel Schmiedebach (46' Iver Fossum), Marvin Bakalorz - Julian Korb, Matthias Ostrzolek - Felix Klaus, Charlison Benschop (68' Martin Harnik) - Niclas Fuellkrug.

Żółte kartki: Ulreich, Mueller (Bayern) oraz Bakalorz, Korb (Hannover).