Bundesliga: szaleństwo w Hanowerze. Zwroty akcji, szybkie odpowiedzi i osiem bramek. Nieudany pościg w Lipsku

To był szalony mecz. W spotkaniu 17. kolejki Bundesligi Hannover 96 zremisował z Bayerem Leverkusen 4:4. Obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, potrafiły szybko odpowiedzieć na gole rywali.

Łukasz Witczyk
Emiliano Insua (z lewej) oraz Oliver Sorg (z prawej) Getty Images / Stuart Franklin / Staff / Na zdjęciu: Emiliano Insua (z lewej) oraz Oliver Sorg (z prawej)
Już w 11. minucie goście objęli prowadzenie. Ze skrzydła precyzyjnie dośrodkował Lars Bender, a piłka trafiła do niepilnowanego Juliana Brandta. Ten bez zastanowienia strzelił nie do obrony i Bayer mógł się cieszyć z pierwszego gola. Radość nie trwała długo, gdyż po chwili był już remis. Dośrodkowywał Julian Korb, a głową do wyrównania doprowadził Ihlas Bebou.

Gospodarze po dziesięciu minutach już prowadzili. W polu karnym Jonathan Tah sfaulował rywala, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Niclas Fuellkrug i nie dał szans Berndowi Leno. Tym razem szybko na straconego gola odpowiedzieli gracze z Leverkusen. Admir Mehmedi uderzył z ostrego kąta i pokonał Philippa Tschaunera, który popełnił duży błąd w tej sytuacji i puścił łatwą piłkę.

Tuż przed przerwą Hannover 96 na prowadzenie wyprowadził Felix Klaus, a chwilę po wznowieniu gry gola dla Bayeru zdobył Leon Bailey, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi przeciwnika. Ten sam piłkarz w 67. minucie również urwał się spod opieki obrońców i wyprowadził Bayer na prowadzenie.

Zespół z Hanoweru starał się doprowadzić do wyrównania i udało się to gospodarzom w 83. minucie. W ogromnym zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Julian Korb. Był to pierwszy w tym sezonie mecz Bundesligi, w którym do przerwy padło aż pięć bramek.

W drugim niedzielnym meczu RB Lipsk przegrało u siebie z Herthą Berlin 2:3. Choć berlińczycy przez większość spotkania grali w osłabieniu, to prowadzili już 3:0. W końcówce wicemistrzowie Niemiec rozpoczęli pościg, ale zdołali strzelić tylko dwie bramki. Dla ekipy z Lipska to bardzo kosztowna porażka. Klub ten wypadł z czołowej czwórki Bundesligi.