Premier League: ekipa West Bromwich Albion zatrzymała Arsenal FC, Grzegorz Krychowiak wszedł w drugiej połowie

W spotkaniu 21. kolejki Premier League, zespół West Bromwich Albion, którego zawodnikiem jest Grzegorz Krychowiak, niespodziewanie zremisował z Arsenalem FC 1:1. Polak pojawił się na boisku w 72. minucie, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Zdecydowanym faworytem niedzielnego pojedynku na Stadionie The Hawthorns w West Bromwich był Arsenal. Natomiast ekipa WBA, która nie wygrała meczu od 22 sierpnia 2017 roku, chciała napsuć krwi wyżej notowanemu rywalowi, co jej się udało.

Wydawało się, że londyńczycy od pierwszego gwizdka sędziego Mike'a Dean'a rzucą się do frontalnych ataków, lecz tak się nie stało.

Gospodarze grali uważnie w defensywie, zaś w ofensywie potrafili zagrozić rywalowi i kilkakrotnie musiał interweniować Petr Cech.

Goście mieli co prawda przewagę w posiadaniu piłki, jednakże w pierwszej połowie nie potrafili jej udokumentować i drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron wciąż umiejętnie bronili się podopieczni Alana Pardewa, którzy nie pozwalali na zbyt wiele 13-krotnym mistrzom Anglii.

W 60. minucie groźny strzał oddał Alexandre Lacazette, a dobrą interwencją popisał się Ben Foster. Natomiast 13 minut później z dystansu celnie kropnął Jay Rodriguez, ale tym razem na posterunku był Cech.

Wyżej notowani Kanonierzy dopięli swego dopiero w 83. minucie spotkania. Wówczas z rzutu wolnego z 17 metrów gola strzelił Alexis Sanchez.

Piłkarze WBA nie zamierzali odpuszczać i w 89. minucie doprowadzili do wyrównania. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Caluma Chambersa na bramkę zamienił Jay Rodriguez.

Końcówka batalii była toczona w szybkim tempie, lecz wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.