Twoje dziecko chce iść w ślady Lewandowskiego? To ogromne koszty

Raport Instytutu Badawczego ABR SESTA oraz Akademii Piłkarskiej EsKadra nie pozostawia złudzeń: wychowanie nowego Lewandowskiego jest ogromnym kosztem. To cena równoznaczna trzy lub czteropokojowemu mieszkaniu w jednym z największych polskich miast.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Robert Lewandowski Getty Images / Alexander Hassenstein / Staff / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Na portalu "innpoland.pl" pojawiły się wnioski z raportu Instytutu Badawczego ABR SESTA i Akademii Piłkarskiej EsKadra, które dotyczą kwot wychowania młodego piłkarza na miarę Roberta Lewandowskiego czy Lukasa Podolskiego. Czytamy, że są to olbrzymie koszty, które oscylują w granicach od 220 do 500 tysięcy złotych.

- To bardzo prawdopodobna kwota. Gdybym miał zsumować wydatki, jakie poniosła na wyszkolenie mnie Gwardia Warszawa, zapewne kwota byłaby porównywalna z tą, o której mowa - mówi w rozmowie z portalem Maciej Szczęsny, niegdyś legendarny bramkarz, dziś trener i komentator.

Najmniejsze koszty są ponoszone, gdy dziecko jest w wieku 3-7 lat. Kształtuje się, że rodzice inwestują wtedy od 50 do 120 tysięcy złotych. - Te koszty mogą być znacznie zredukowane. W tym okresie należy umiejętnie zaciekawić malca sportem i uważać, by go czasem nie zniechęcić zbyt dużą ilością zajęć - twierdzi Roman Kosecki, były kapitan reprezentacji Polski.

Z raportu wynika, że największe wydatki są w okresie między 8. a 15. rokiem życia. Przez te siedem lat koszty przygotowania i wychowania młodego piłkarza wynoszą od 180 do 400 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #9. Łukasz Wachowski: Jest szereg aspektów, nad którymi trzeba się pochylić
Czy Robert Lewandowski to najlepszy napastnik na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×