KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Twoje dziecko chce iść w ślady Lewandowskiego? To ogromne koszty

Raport Instytutu Badawczego ABR SESTA oraz Akademii Piłkarskiej EsKadra nie pozostawia złudzeń: wychowanie nowego Lewandowskiego jest ogromnym kosztem. To cena równoznaczna trzy lub czteropokojowemu mieszkaniu w jednym z największych polskich miast.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Robert Lewandowski Getty Images / Alexander Hassenstein / Staff / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Na portalu "innpoland.pl" pojawiły się wnioski z raportu Instytutu Badawczego ABR SESTA i Akademii Piłkarskiej EsKadra, które dotyczą kwot wychowania młodego piłkarza na miarę Roberta Lewandowskiego czy Lukasa Podolskiego. Czytamy, że są to olbrzymie koszty, które oscylują w granicach od 220 do 500 tysięcy złotych.

- To bardzo prawdopodobna kwota. Gdybym miał zsumować wydatki, jakie poniosła na wyszkolenie mnie Gwardia Warszawa, zapewne kwota byłaby porównywalna z tą, o której mowa - mówi w rozmowie z portalem Maciej Szczęsny, niegdyś legendarny bramkarz, dziś trener i komentator.

Najmniejsze koszty są ponoszone, gdy dziecko jest w wieku 3-7 lat. Kształtuje się, że rodzice inwestują wtedy od 50 do 120 tysięcy złotych. - Te koszty mogą być znacznie zredukowane. W tym okresie należy umiejętnie zaciekawić malca sportem i uważać, by go czasem nie zniechęcić zbyt dużą ilością zajęć - twierdzi Roman Kosecki, były kapitan reprezentacji Polski.

Z raportu wynika, że największe wydatki są w okresie między 8. a 15. rokiem życia. Przez te siedem lat koszty przygotowania i wychowania młodego piłkarza wynoszą od 180 do 400 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #9. Łukasz Wachowski: Jest szereg aspektów, nad którymi trzeba się pochylić
Czy Robert Lewandowski to najlepszy napastnik na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
innpoland.pl
Komentarze (2)
 • Manuel Zgłoś komentarz
  Diego Maradona pochodził z ubogiej rodziny argentyńskiej i jakie odnosił sukcesy
  • Waldemar Buda Zgłoś komentarz
   Ale dyrdymały piszecie!!!!!!!!!!!!! 50-120 tys przez 4 lata to 12,5 do 30 tys rocznie czyli od 1 do 2,5 tys miesięcznie. Mój wnuk ( 10 lat) trenuje już od trzech pełnych lat i szacuję że
   Czytaj całość
   wydane na niego było ok. 20tys., z czego najwięcej ok 6 tys. na trzy turnusy Soccer Skils. Nie wiem jak to będzie dalej, ale dopóki za jego treningi płacą jego rodzice to nie wydaje mi się aby te kwoty nagle uszałamiająco wzrosły.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×