Sparingowo: pewne zwycięstwo Lecha Poznań z uczestnikiem Ligi Europy

W pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji Lech Poznań pokonał 4. drużynę ukraińskiej ekstraklasy i tegorocznego uczestnika fazy grupowej Ligi Europy, Zorię Ługańsk 3:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Expa/Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Trener Nenad Bjelica sprawdził 21 piłkarzy. Podstawowa jedenastka spędziła na boisku godzinę, a później chorwacki szkoleniowiec wymienił wszystkich graczy z pola.

W piątkowym sparingu nie wystąpili kontuzjowani Maciej Makuszewski i Matus Putnocky, zabrakło również Nickiego Bille Nielsena, który wkrótce najprawdopodobniej opuści Lecha.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 35. minucie. Robert Gumny uruchomił prostopadłym podaniem Nicklasa Barkrotha, a ten dynamicznie wpadł w pole karne, zgubił krycie rywali i wyłożył piłkę Mario Situmowi. Chorwatowi pozostało tylko dołożyć nogę.

Tuż przed przerwą strzelec gola miał na koncie także asystę, bo został sfaulowany w polu karnym i wywalczył dla Kolejorza jedenastkę. Tę bardzo pewnym strzałem w prawy róg wykorzystał Christian Gytkjaer.

Po przerwie Ukraińcy zdobyli bramkę kontaktową, ale w końcówce poznaniacy znów pokazali skuteczność i ostatecznie zwyciężyli 3:1. Po strzale Ołeksija Chobłenki bramkarz Zorii odbił piłkę przed siebie i ten prezent skrzętnie wykorzystał Kamil Jóźwiak.

Kolejne spotkanie kontrolne podopieczni Nenada Bjelicy rozegrają we wtorek, a ich przeciwnikiem będzie bułgarski FC Etar.

Lech Poznań - Zoria Ługańsk 3:1 (2:0)
1:0 - Mario Situm 35'
2:0 - Christian Gytkjaer (k.) 45'
2:1 - Iury 63'
3:1 - Kamil Jóźwiak 87'

Skład Lecha: Jasmin Burić - Robert Gumny (61' Marcin Wasielewski), Nikola Vujadinović (61' Emir Dilaver), Rafał Janicki (61' Thomas Rogne), Wołodymyr Kostewycz (61' Piotr Tomasik), Łukasz Trałka (61' Abdul Aziz Tetteh), Maciej Gajos (61' Darko Jevtić), Mihai Radut (61' Radosław Majewski), Nicklas Barkroth (61' Tymoteusz Klupś), Christian Gytkjaer (61' Ołeksij Chobłenko), Mario Situm (61' Kamil Jóźwiak).

Kto strzeli wiosną więcej goli dla Lecha?