Ligue 1: PSG rozbiło kolejnego rywala. Dublet Neymara

PSG rozbiło kolejnego rywala. Tym razem ofiarą paryżan został zespół Montpellier. Mistrzowie Francji wygrali 4:0 po dwóch gola Neymara oraz jednym Cavaniego i di Marii.

Sebastian Kordek
Neymar Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Neymar
Od początku spotkania inicjatywę przejęli piłkarze Paris Saint-Germain. Już w 3. minucie do świetnej okazji doszedł Julian Draxler, ale bramkarz dobrze skrócił kąt, a Niemiec posłał piłkę podcinką w boczną siatkę. Goście odpowiedzieli celnym, choć niegroźnym uderzeniem Juniora Sambii z rzutu wolnego.

Po chwili trójkowa akcja gospodarzy została zakończona sukcesem. Neymar zagrał w pole karne do Adriena Rabiota, który spod linii końcowej podał do Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk nieatakowany przez nikogo wpakował piłkę do siatki strzałem z kilku metrów.

Kolejny celny strzał w wykonaniu Montpellier HSC ponownie był autorstwa Sambii. Tym razem piłkarz gości z gry próbował płaskim uderzeniem pokonać Alphonse Areolę, który jednak nie dał się zaskoczyć.

W 40. minucie było już 2:0. Neymar został sfaulowany w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość, pakując futbolówkę do bramki. Jeszcze w końcówce pierwszej odsłony swoje szanse mieli Cavani i Neymar właśnie, jednak zabrakło im dokładności.

Po zmianie stron na boisku nie działo się zbyt wiele. Goście próbowali walczyć głównie za sprawą Sambii, ale w pojedynkę nie był on w stanie odmienić losów spotkania. Trzeba jednak przyznać, że w 67. minucie strzał zawodnika Montpellier sprawił sporo problemów Areolii. Jeśli przyjezdni myśleli, że może stać się cud, to po chwili było już po meczu. Thomas Meunier płasko zagrał w pole karne do Angela di Marii, a ten tylko dołożył nogę i pokonał bramkarza.

W 83. minucie drugiego gola zdobył Neymar, który bardzo pewnie wykończył podanie od Cavaniego.

PSG zwyciężyło 4:0 i zmierza po kolejny tytuł Francji. Wydaje się, że tylko katastrofa może odebrać im mistrzostwo.

Paris Saint-Germain - Montpellier HSC 4:0 (2:0)
1:0 - Edinson Cavani 11'
2:0 - Neymar 40' (k)
3:0 - Angel di Maria 70'
4:0 - Neymar 83'

PSG: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Thiago Silva (46' Marquinhos), Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa - Julian Draxler (67' Javier Pastore), Giovani Lo Celso, Adrien Rabiot (77' Christopher Nkunku) - Neymar, Edinson Cavani, Angel di Maria.

Montpellier: Benjamin Lecomte - Nordi Mukiele (77' Keagan Dolly), Pedro Mendes, Vitorino Hilton, Daniel Congre, Nicolas Cozza - Isaac Mbenza (64' Casimir Ninga), Ellyes Skhiri, Paul Lasne, Junior Sambia - Giovanni Sio (64' Souleymane Camara).

Żółte kartki: Cavani (PSG) oraz Mendes, Skhiri (Montpellier).