Sparingowo: intensywny dzień Arki. Dwa zagraniczne sparingi na remis

Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Arka Gdynia w niedzielę rozegrała dwa sparingi. Najpierw zremisowała z macedońskim Siłeksem Kratowo 1:1, a następnie 2:2 z ukraińską Zorią Ługańsk.

Michał Gałęzewski
Na zdjęciu piłkarze Arki Gdynia Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu piłkarze Arki Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia przygotowują się w Turcji do Lotto Ekstraklasy. W pierwszym niedzielnym meczu zagrali z Siłeksem Kratowo, który plasuje się na 3. miejscu macedońskiej Ekstraklasy. W Arce zagrali testowani Enrique Esqueda oraz Igor Jovanović. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się Meksykanin, który w 62. minucie otworzył wynik spotkania.

Arka Gdynia miała więcej z gry jednak nie potrafiła tego udokumentować. Na 11 minut przed końcem zawodnik z Kratowa, Gligor Gligorow wykorzystał rzut karny. Tuż przed końcowym gwizdkiem Macedończycy mogli wyjść na prowadzenie, jednak swojej okazji nie wykorzystał Bujcewski, który trafił w słupek.

Arka Gdynia - Siłeks Kratowo 1:1 (0:0)
1:0 - Esqueda 62'
1:1 - G.Gligotow 79' (k.)

Arka Gdynia: Szymon Więckowicz (73' Michał Molenda) - Damian Zbozień, Igor Jovanović, Dawid Sołdecki (46' Krzysztof Sobieraj), Marcin Warcholak - Yannick Kakoko (46' Bartosz Nowicki) - Patryk Kun, Siergiej Kriwiec, Mateusz Szwoch, Grzegorz Piesio - Enrique Esqueda.

Siłeks Tetowo: Mitrović - Dejan Blagojević, Blagoj Gucew, Stojan Stojcewski, Kristijan Filipowski (72' Antonio Bujczewski), Filip Gligorow, Gligor Gligorow, Filip Timow (77' Boban Georgiew), Igor Filipović, Angelcze Timowski, Aleksandar Panowski (72' Toni).

Żółte kartki: Sambea, Piesio (Arka), Gucew, Timow (Siłeks)

W drugim niedzielnym spotkaniu drużyna Leszka Ojrzyńskiego zmierzyła się z ukraińską Zorią Ługańsk. Już podczas pierwszego kwadransu doskonale spisał się Michał Żebrakowski. Napastnik, który w lidze grał ogony najpierw precyzyjnie trafił przy słupku, a następnie odpowiednio znalazł się w polu karnym i pokonał Andrija Lunina. Po kwadransie gry, polski zespół prowadził 2:0!

Później jednak Zoria potrafiła doprowadzić do wyrównania. Jeszcze w I połowie strzałem ze skraju pola karnego Pavelsa Steinborsa pokonał Lunow, a po przerwie precyzyjnym strzałem po długim rogu popisał się Żelijko Ljubenović. Arka nie zdołała już wyrównać i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Arka Gdynia - Zoria Ługańsk 2:2 (2:1)
1:0 - Żebrakowski 2'
2:0 - Żebrakowski 15'
2:1 - Lunow 30'
2:2 - Ljubenović 57'

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Antoni Łukasiewicz - Luka Zarandia (85' Bartosz Nowicki), Andrij Bogdanow, Michał Nalepa, Michał Żebrakowski - Ruben Jurado (74' Jan Łoś).

Zoria Ługańsk: Andrij Lunin (46' Luiz Felipe) - Artem Hordijenko (Jewgen Opanasienko), Tymofij Suchar (46' Wiaczesław Czeczer), Ołeksandr Swatok (46' Wasyl Pryjma, 74' Michaiło Szerszen), Ołeksandr Tymczyk (46' Jewgen Czeberko), Ołeksandr Andrijewskij (46' Gael Ondua), Silas (46' Rusłan Babienko), Maksim Łuniow (46' Jegor Szalfiejew), Igor Charatin (46' Władysław Kabajew), Ołeksandr Karawajew (46' Władysław Koczerchin), Artem Gromow (46' Żelijko Ljubenović).

Żółte kartki: Jurado, Bogdanow (Arka).

Czerwona kartka: Pryjma (Zoria) / za faul.

Czy Arka na koniec sezonu utrzyma miejsce w czołowej ósemce Lotto Ekstraklasy?