Puchar Niemiec: świetny początek Werderu, Bayer Leverkusen odwrócił losy meczu

Werder Brema po siedmiu minutach ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Niemiec prowadził z Bayerem Leverkusen 2:0, ale ostatecznie odpadł z rozgrywek. Mecz zakończył się wygraną Aptekarzy 4:2.

Łukasz Witczyk
Bayer Leverkusen Getty Images / Alex Grimm / Bayer Leverkusen
Za faworyta tego spotkania uznawany był Bayer Leverkusen, który w poprzednich tygodniach prezentuje wysoką formę i w tabeli Bundesligi zajmuje drugą pozycję. Z kolei Werder Brema rywalizuje o utrzymanie w ekstraklasie i dopiero po wygranej w ostatniej kolejce nad Schalke 04 Gelsenkirchen (2:1) opuścił strefę spadkową.

Jednak już pierwsze 7 minut pokazało, że Aptekarzy czeka niezwykle trudne zadanie. Werder prowadzenie objął po rzucie karnym, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Max Kruse. Po chwili było 2:0, kiedy to po podaniu Kruse piłkę do siatki skierował Aron Johannsson. Kibice Bayeru przecierali oczy ze zdumienia, a piłkarze rzucili się do odrabiania strat.

Werder cofnął się do defensywy i starał się pilnować korzystnego wyniku. Bayer miał w swoich szeregach Juliana Brandta, który został bohaterem gospodarzy. W 31. minucie wykorzystał precyzyjne dogranie Dominika Kohra i strzelił do pustej bramki. Z kolei w drugiej połowie doprowadził do remisu po świetnym uderzeniu w okienko z dwudziestu metrów.

Losy ćwierćfinałowego spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. W 111. minucie gola na 3:2 zdobył Karim Bellarabi, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. Stracona bramka sprawiła, że Werder odkrył się w defensywie, co Bayer wykorzystał w samej końcówce, gdy po raz czwarty Jiriego Pavlenkę pokonał Kai Havertz, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Bellarabi.

Bayer Leverkusen - Werder Brema 4:2 (1:2, 2:2, 2:2)
0:1 - Max Kruse (k.) 4'
0:2 - Aron Johannsson 7'
1:2 - Julian Brandt 31'
2:2 - Julian Brandt 55'
3:2 - Karim Bellarabi 111'
4:2 - Kai Havertz 118'

Bayer Leverkusen: Bernd Leno - Lars Bender (79' Benjamin Henrichs), Jonathan Tah, Sven Bender, Wendell (113' Panagiotis Retsos) - Dominik Kohr (108' Karim Bellarabi), Charles Aranguiz - Julian Brandt (102' Lucas Alario), Kai Havertz, Leon Bailey - Kevin Volland.

Werder Brema: Jiri Pavlenka - Theodor Gebre Selassie, Milos Veljković, Niklas Moisander, Ludwig Augustinsson - Florian Kainz (91' Ishak Belfodil), Thomas Delaney, Zlatko Junuzović - Maximilian Eggestein (113' Sebastian Langkamp), Aron Johansson (46' Milot Rashica) - Max Kruse.

Żółte kartki: Wendell, Dominik Kohr, Leon Bailey (Bayer Leverkusen) oraz Theodor Gebre Selassie, Niklas Moisander, Ludwig Augustinsson, Maximilian Eggestein (Werder Brema).

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bayer Leverkusen zdobędzie Puchar Niemiec?