Tabela Lotto Ekstraklasy. Legia liderem, Górnik Zabrze przegrał w Płocku

Lotto Ekstraklasa wznowiła rozgrywki po przerwie zimowej, a dwa piątkowe spotkania dostarczyły sporych emocji! W pierwszym Wisła Płock pokonała 4:2 Górnika Zabrze, w drugim po niesamowitej końcówce KGHM Zagłębie Lubin przegrało 2:3 z Legią Warszawa.

Artur Długosz
Zawodnik KGHM Zagłębia Lubin Jakub Mares (L) i Domagoj Antolić (P) z Legii Warszawa PAP / Maciej Kulczyński / Zawodnik KGHM Zagłębia Lubin Jakub Mares (L) i Domagoj Antolić (P) z Legii Warszawa
Piłkarze Górnika Zabrze dobrze rozpoczęli piątkową potyczkę, bo już w 14. minucie objęli prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem 1:1, a po zakończeniu meczu z trzech punktów cieszyli się już zawodnicy Wisły Płock. Gospodarze spotkania Górnika pokonali bowiem 4:2 i zajmują w tej chwili piąte miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Do Górnika Wisła Płock traci już tylko trzy punkty.

W drugim meczu 22. kolejki KGHM Zagłębie Lubin zmierzyło się z Legią Warszawa. Zwłaszcza końcówka tego spotkania dostarczyła ogromnych emocji! Drużyna, której trenerem jest Romeo Jozak, zwyciężyła 3:2. Dwa gole dla Legii strzelił Jarosław Niezgoda, a Jakub Mares dwa dla Zagłębia. W ostatnich minutach sędzia odgwizdał dwa rzuty karne. Więcej o tym meczu przeczytać można TUTAJ.

Legia jest liderem Lotto Ekstraklasy, Zagłębie aktualnie zajmuje szóste miejsce. Po piątkowych meczach klub z Warszawy powiększył przewagę punktową nad znajdującym się w czołówce Górnikiem Zabrze.

W sobotę zostaną rozegrane kolejne trzy spotkania Lotto Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz (godzina 15:30), Cracovia - Śląsk Wrocław (godzina 18:00), Lechia Gdańsk - Wisła Kraków (godzina 20:30).