Ligue 1: Olympique Marsylia coraz bliżej medali. Małe przełamanie "pucharowiczów"

Olympique Marsylia wygrał 1:0 z Girondins Bordeaux w 26. kolejce i umocnił się na podium w tabeli Ligue 1. Po serii porażek zremisowali piłkarze OGC Nice oraz Olympique Lyon.

Morgan Sanson (Olympique Marsylia) przy piłce Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Morgan Sanson (Olympique Marsylia) przy piłce
Prowadzenie drużynie z Marsylii dał Florian Thauvin. W czterech ostatnich meczach strzelił pięć goli, trafił do bramki przeciwnika minimum raz w każdym, choć na przykład w wygranym 3:0 spotkaniu z SC Braga był na murawie tylko przez 20 minut. W niedzielę Thauvin grał do 88. minuty, a jego trafienie dało Olympique zwycięstwo 1:0 z Girondins Bordeaux. W pokonanym zespole z powodu kontuzji nie gra od listopada Igor Lewczuk. W tabeli ekipa z Marsylii jest trzecia, ma punkt straty do drugiego AS Monaco i sześć "oczek" przewagi nad czwartym Olympique Lyon. To już spora zaliczka.

OGC Nice rozpoczęło mecz z FC Nantes równie obiecująco jak poprzedni z Lokomotiwem Moskwa w Lidze Europy. W 5. minucie Dante dał gospodarzom prowadzenie, którego jednak ponownie nie potrafili utrzymać. Drużyna Prejuce'a Nakoulmy, który przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych, wyrównała z rzutu karnego w 27. minucie. Zamiast dużego przełamania OGC Nice było małe. Ekipa Mario Balotelliego zremisowała 1:1 po czterech porażkach z rzędu.

Podobnie do sytuacji OGC Nice wygląda ostatnio położenie Olympique Lyon. W czwartek zanosiło się, że nad stolicą Rodanu zaświeci słońce, ponieważ drużyna Bruno Genesio wygrała 3:1 z Villarreal CF. W niedzielę prowadziła 2:0 na stadionie Lille OSC dzięki dubletowi Bertranda Traore. Po przerwie Olympique dał się dogonić i po trzech przegranych w Ligue 1 z rzędu zremisował 2:2.