Szwajcarzy i Belgowie postrzelali. Helweci zdemolowali kopciuszka

Reprezentacja Szwajcarii nie miała litości dla Panamczyków i zdemolowała ich 6:0 w meczu towarzyskim. Tylko nieco mniej skuteczni byli Belgowie w spotkaniu z Arabią Saudyjską.

Luis Ovalle (Panama, po lewej) i Breel Embolo (Szwajcaria, po prawej) Getty Images / Monika Majer / Luis Ovalle (Panama, po lewej) i Breel Embolo (Szwajcaria, po prawej)
Szwajcaria spotkała się w Lucernie z Panamą. W poprzednim meczu towarzyskim z Grecją zwycięstwo 1:0 zapewnił jej strzałem nożycami Blerim Dzemaili. Ten sam zawodnik umieścił piłkę w siatce Los Canaleros w 22. minucie. Jego kompani nie chcieli, by jeden piłkarz był symbolem całej przerwy reprezentacyjnej w Szwajcarii i rozwiązali worek z bramkami. Między 31. a 39. minutą doprowadzili do wyniku 4:0 i było pewne, że Szwajcaria sprawi mundialowemu kopciuszkowi lanie. Po przerwie Helweci kontynuowali ostrzał i doprowadzili do efektownego rezultatu 6:0.

Świetnie rozpoczął się dla Belgów pojedynek z Arabią Saudyjską. W 13. minucie Romelu Lukaku schował się za dwoma defensorami, oddał strzał zza zasłony tak mocny i celny, że bramkarz zobaczył piłkę dopiero w siatce. Golkiper statystował i wyłącznie obserwował futbolówkę także przy drugim trafieniu Lukaku. Napastnikowi Manchester United asystowali znani również z Premier League pomocnicy Kevin De Bruyne oraz Eden Hazard. Ekipa z Beneluksu przeważała, więc po przerwie Michy Batshuayi i wspomniany De Bruyne podwyższyli prowadzenie na 4:0.

Reprezentacja Chile, która w czerwcu spotka się z Polakami, kontynuowała bałtyckie tournee. Zwycięstwo ze Szwecją zapewniła sobie rzutem na taśmę. Wiktorię z Danią chciała szybciej, jednak jej szturm na początku meczu zakończył się strzałami w słupek i w poprzeczkę. Dania odpowiedziała w 19. minucie akcją Christiana Eriksena z Andreasem Corneliusem. Napastnik Atalanty BC miał przed oczami tylko bramkarza, a wystrzelił piłkę na wiwat. Celniej uderzali Pione Sisto oraz Eriksen, jednak nie zmienili wyniku 0:0 do końca spotkania.

Iran pokonał 2:1 Algierię dzięki przebojowemu początkowi meczu. Nie minęło 20 minut i Persowie mieli dwie bramki przewagi. Połowę tej zaliczki udało się utrzymać do ostatniego gwizdka. Jednego z goli zdobył Sardar Azmoun, czyli młoda nadzieja reprezentacji Iranu przed wyjazdem na mistrzostwa świata.

Nigerii nie poszło z Serbami równie dobrze jak z Polakami. Defensywa z Afryki została złamana w drugiej połowie meczu w Londynie przez Aleksandara Mitrovicia. Piłkarz, który zna doskonale stolicę Anglii, popisał się dubletem i dał Europejczykom zwycięstwo 2:0. Przy obu trafieniach asystował Filip Kostić, który tworzył ofensywne trio pomocników z Dusanem Tadiciem oraz Ademem Ljajiciem.