Koszmarny wieczór Buffona, pierwsza czerwona kartka w karierze. Tak się pożegnał z LM?

Dla Gianluigiego Buffona to mógł być jeden z najlepszych meczów w karierze. Kilka razy uratował Juventus Turyn przed stratą gola. Jednak w doliczonym czasie gry nie utrzymał nerwów na wodzy i wyleciał z murawy.

Łukasz Witczyk
Buffon dostaje czerwoną kartkę w meczu z Realem w LM (11042018) East News / AP Photo/Francisco Seco / Buffon dostaje czerwoną kartkę w meczu z Realem w LM (11.04.2018)
Dla kibiców Juventusu Turyn 40-letni bramkarz jest bohaterem rewanżowego spotkania Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Gianluigi Buffon kilka razy popisał się świetnymi interwencjami i zmazał plamę sprzed tygodnia. Po przegranej 0:3 włoskie media domagały się od Massimiliano Allegriego zmiany bramkarza. Szkoleniowiec dał jednak kolejną szansę Buffonowi i się nie zawiódł.

Piłkarze Realu w żaden sposób nie mogli pokonać doświadczonego golkipera. Juventus prowadził 3:0 i brakowało niespełna minuty, by arbiter zakończył drugą połowę. Piłkarze w głowach szykowali się już do 30-minutowej dogrywki. Jednak interwencja Medhiego Benatii sprawiła, że arbiter dopatrzył się faulu na Lucasie Vazquezie i podyktował jedenastkę.

To wywołało ogromne protesty graczy Juventusu. Najgłośniej protestował właśnie Buffon, który nie utrzymał nerwów na wodzy. 40-latek chciał nawet uderzyć sędziego i z tego powodu ten ukarał go czerwoną kartką. Była to pierwsza taka kara dla Buffona w jego karierze w Lidze Mistrzów. I to prawdopodobnie w ostatnim meczu Włocha w tych rozgrywkach.

Buffona zmienił Wojciech Szczęsny, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze stanął Cristiano Ronaldo. Polak wyczuł intencje Portugalczyka, ale uderzenie gracza Realu było na tyle silne, że Szczęsny nie miał szans na skuteczną interwencję. Dramat Juventusu. Choć mistrz Włoch w środę był o klasę lepszy, to w ostatnich sekundach marzenia o awansie do półfinału i stworzeniu pięknej historii prysły niczym bańka mydlana.

Dla Buffona był to 160. mecz w Lidze Mistrzów i pierwsza czerwona kartka. W całej jego karierze w ten sposób ukarany został pięciokrotnie.

Czy Gianluigi Buffon po obecnym sezonie powinien zakończyć karierę?