Gol Lewandowskiego i porażka Bayernu w dramatycznym meczu. Puchar Niemiec dla Eintrachtu!

Eintracht z Pucharem Niemiec. Drużyna z Frankfurtu pokonała mistrzów kraju Bayern Monachium 3:1. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Ante Rebić a jednego Mijat Gacinović. Dla pokonanych trafił Robert Lewandowski.
Michał Piegza
Robert Lewandowski (z lewej) oraz Makoto Hasebe PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej) oraz Makoto Hasebe

Prowadzący drużynę z Frankfurtu Niko Kovac, który wkrótce obejmie Bawarczyków, twierdził że zna sposób na pokonanie mistrzów Niemiec i zatrzymanie Roberta Lewandowskiego.

Eintracht od pierwszego gwizdka rzucił się na Bayern. Jednak to gracze z Monachium w 8. minucie powinni prowadzić. Lewandowski kapitalnie uderzył z rzutu wolnego z ok. 18 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko.

Trzy minuty później błąd Bawarczyków w rozegraniu wykorzystali rywale. Po szybkiej wymianie podań sam na sam z bramkarzem znalazł się Ante Rebić, który nie dał szans Svenowi Ulreichowi na skuteczną interwencję.

Bayern mógł wyrównać w 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Thomas Mueller... barkiem uderzył tuż obok słupka. Gracze z Monachium atakowali, jednak brakowało im wykończenia. Podobnie było po drugiej stronie, kiedy kontrował rywali Eintracht.

W drugiej połowie mistrzowie Niemiec wciąż starali się rozmontować obronę rywala. Udało im się to już w 53. minucie. Z prawej strony pola karnego piłkę otrzymał wbiegający Joshua Kimmich, dograł do Lewandowskiego, a Polak uderzeniem po nodze rywala, tuż przy słupku, wyrównał.

Bayern chciał pójść za ciosem, jednak rywalom udało się przetrwać ciężkie chwile i to Eintracht mógł ponownie prowadzić. Jednak strzały Kevina-Prince'a Boatenga i Jonathana de Guzmana były niecelne lub też dobrze interweniował Ulreich.

Dziesięć minut przed końcem poprzeczka ponownie uratowała Eintracht. Tym razem trafił w nią Mats Hummels. W rewanżu, kilkanaście sekund później, minimalnie spudłował Rebić. Napastnik drużyny z Frankfurtu do bramki trafił w 82. minucie. Snajper uciekł obronie i ponad Ulreichem trafił do siatki. Sędzia po analizie VAR uznał gola. Zdaniem arbitra zagranie ręką jednego z piłkarzy Eintrachtu było przypadkowe.

W końcówce Bayern dążył do wyrównania. Piłkarzom Kovaca udało się szczęśliwie wychodzić z opresji, a w 96. minucie do opuszczonej przez Ulreicha bramki, trafił, po sprincie niemal przez całe boisko, Mijat Gacinović.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 1:3 (0:1)
0:1 - Rebić 11'
1:1 - Lewandowski 53'
1:2 - Rebić 82'
1:3 - Gacinović 90+6'

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Joshua Kimmich, Mats Hummels, Niklas Suele, David Alaba - James Rodriguez, Javi Martinez, Thiago Alcantara (64' Corentin Tolisso) - Franck Ribery (87' Sandro Wagner), Robert Lewandowski, Thomas Mueller (70' Kingsley Coman).

Eintracht Frankfurt: Lukas Hradecky - David Abraham, Makoto Hasebe, Carlos Salcedo -Jonathan de Guzman (74' Marco Russ) - Danny da Costa, Marius Wolf (60' Mijat Gacinović), Omar Mascarell, Jetro Willems - Ante Rebić (89' Sebastien Haller), Kevin-Prince Boateng.

Żółte kartki: Lewandowski (Bayern) oraz Hasebe, Salcedo, Willems, Rebić, Coman (Eintracht).

Sędzia: Felix Zwayer.

Robert Lewandowski w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy Bayernu Monachium?

Komentarze (37):
  • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
    Ulreich, Hummels, Suele, Rodriguez, Martinez, Alcantara, Ribery (czyli ponad połowa zespołu) – to ci, którzy wczoraj pociągnęli Bayern na dno….. Kimmich, Alaba, Lewandowski, Mueller –
    Czytaj całość
    bardzo przeciętny występ. Zmiennicy: Tolisso, Wagner, Coman – nic do gry nie wnieśli.TAKĄ GRĄ SIĘ PUCHARU NIE ZDOBYWA.
      Bayern w finale Pucharu Niemiec zaprezentował FUTBOL TOTALNY znany już od lat 70-tych. Ale w wykonaniu Bayernu był on totalny tylko w połowie. Owszem wszyscy (nawet bramkarz) czy trzeba czy
      nie trzeba, pchali się pod bramkę Eintrachtu, często wręcz przeszkadzając sobie wzajemnie. Jednak z drugiej strony nie było chętnych do gry defensywnej.
        Kontrakt podpisany – Ribery niewidoczny. Bezproduktywne bieganie po skrzydle i podania „do nikogo”. Najlepiej czułby się w „piłce nożnej jednoosobowej”.
          Beznadziejny mecz Bayernu. Teza, że BAYERN MA WYGRAĆ LIGĘ MISTRZÓW ALBO CHOCIAŻ AWANSOWAĆ DO FINAŁU, to jakiś chory pomysł. Jesienią Bayern „rzeźbił” w Bundeslidze i nerwowo
          liczył stratę punktową do czołówki tabeli. I nagle po zmianie Ancelottiego na Heynckensa Bayern po kilku kolejkach odrabia straty a po kolejnych kilku jest już nie do dogonienia i rodzi się sen o potędze. Ten półfinał LM to był wynik dużo ponad stan. Bundesligę wygrali bo swoim rzemieślniczym składem dominują nad resztą przeciętnych lub słabych (jak na Europę) zespołów. Trochę pokory by nie zaszkodziło.
          • Tymoteusz Niewiński Zgłoś komentarz
            Przecież jest rzeczą oczywistą (dla Niemców), że nie bramkarz i obrońcy, a Pan Robert Lewandowski jest winien utracie 3 goli w finale Pucharu Niemiec. Bo jest Polakiem. A jak uczy nas
            historia, Niemcy zawsze nienawidzili Polaków. Teraz dodatkowo zazdroszczą że to Polak zdobywa najwyższe trofea a nie jakiś niemiaszek. Niemiecka piłka zeszła na psy i w tej chwili Niemcy nie mają dobrego zawodnika na poziomie światowym. Obrona Bayernu jak z polskiej II ligi.
            • cristof Zgłoś komentarz
              wg ocen BILDa najlepsi na boisku Ulreich i Lewandowski (3); reszta to oceny na 5 i 6;
              • ZbK Zgłoś komentarz
                Wartość Lewego rośnie. Obecnie będzie to około 77,77Є. Lewy jest cały Bayern. Biorę ich w ciemno za 777,77Є.
                • Adam Poniatowski Zgłoś komentarz
                  "genialne drewno" znowu do tyłu. Kolejna zapowiedź Rosji 2018...
                    DWIE CIEKAWOSTKI POMECZOWE; "video sedzial" w Kolonii, orzekl ze nalezy sie karny; sedzia glowny decyzje zmienil; druga sprawa niesmaczna, co pokazuje pyche i zadufanie Bayernu to dekoracja;
                    zawsze bylo w ten sposob ze druzyna przegrywajaca robila szpaler, ktorym zwyciezcy szli po odbior pucharu; wczoraj..., ech Bayern - nie tylko sportowo ale fair play "zjezdzasz na psy";
                    • Miroslaw Cutter Zgłoś komentarz
                      No i dobrze ze F. zdobył puchar bo w Niemczech było by nudno jak by wszystko wygrywał B. A tak każdy wie ze niepokonanych nie ma . A w B. duże zmiany as potrzebne 32 letni obrońcy
                      (wolni)to duzo traconych bramek.
                      • Andrzej Romanowski Zgłoś komentarz
                        Nie czepiajcie się Lewandowskiego. Bayern ma słabą obronę i bramkarza. Brak Vidala też daje znać o sobie w pomocy. Nie zawsze się wygrywa.
                        • Roman Was Zgłoś komentarz
                          całe zło wg mnie to bramkarz , kilka udanych interwencji w lidze , a tak to on jest winny tych porażek , uczciwie można mu kilka bramek wpisać do CV , ostatni mecz to pokazał, cienki
                          bolek - na Lewego zganiają porażki , a ten że jest nietykalny bo Niemiec .
                          • stachu76 Zgłoś komentarz
                            Wina spada na niepodyktowanie ewidentnego karnego,chyba pominąłem albo nie zauważyłem że wiadro pomyj nie zostało wylane na sędziego..W komentarzach widać jak mecz został rozebrany na
                            czynniki pierwsze,pełna analiza,minuta po minucie.Wspaniale się to czyta,aha,zapomniałbym o najważniejszym....Lewandowski. Miał okazje to strzelił ale miał też okazje i nie strzelił. Należy dodać też że defensywa Eintrachtu była dobrze zorganizowana,nawet bardzo dobrze. Bayern zgubiła pycha,takie jest moje zdanie i nie tylko moje. Pycha jak wiadomo kroczy przed upadkiem. Wyszli jako mistrzowie Niemiec,pewniacy z nastawieniem że w końcu strzelą zwycięskie bramki i zabiorą puchar do Monachium a tu klops. Eintracht skoncentrowany,przygotowany na te spotkanie,konsekwentnie wykonywał to zostało ustalone,skupiony na grze i są wyniki. Puchar pojechał do Frankfurtu po 30 latach czekania. Eintracht po prostu był lepszy. Bayern powinien przewietrzyć szatnie(tak na marginesie),albo pozwolić zacząć grać nowym zawodnikom bo co niektórzy z obecnych zaczynają siwieć i robienie z klubu antykwariatu nie wróży nic dobrego. Gratulacje dla Eintrachtu.