Aleksandar Vuković: Czuję się gotowy do samodzielnej pracy

Aleksandar Vuković tymczasowo prowadzi Legię Warszawa, ale zaznacza, że jest już gotowy do samodzielnej pracy jako szkoleniowiec. Póki co musi skończyć jeszcze kurs trenerski.

Bartosz Zimkowski
Aleksandar Vuković PAP / Leszek Szymański / Aleksandar Vuković
- To, co czuję nie jest aż tak istotne. Ważna jest percepcja i to, jak oceniają moją pracę ludzie dookoła oraz władze klubu. Wydaje mi się, że w tej trudnej sytuacji chcemy wyciągnąć jak najwięcej dla klubu i będę próbował, dopóki będzie się tego ode mnie wymagać. Czuję się coraz pewniejszy i gotowy do samodzielnej pracy trenerskiej. Myślę, że długo nie będę czekał. Kończę kurs trenerski w marcu przyszłego roku - powiedział Aleksandar Vuković.

Pytania o Serba pojawiły się po tym, jak Dean Klafurić został zwolniony po odpadnięciu Legii Warszawa z eliminacji do Ligi Mistrzów. Wydawało się, że drużynę mistrza Polski przejmie Adam Nawałka, który pozostaje bez pracy po odejściu z reprezentacji. Nawałka ostatecznie odmówił Dariuszowi Mioduskiemu i Legia wciąż szuka nowego trenera.

W sobotę Vuković poprowadził drużynę w starciu z Lechią Gdańsk. Pojedynek zakończył się remisem 0:0, a Serb uznał go za sprawiedliwy. - Przez pierwsze 30 minut to się jednak nie udawało i Lechia miała więcej z gry. Wiedzieliśmy, że jest to spowodowane między innymi tym, że nie do końca wykonywaliśmy założenia. Po wejściu w drugiej połowie Antolicia bardziej kontrolowaliśmy ten mecz. Remis jest sprawiedliwym wynikiem. W kontekście tego, jak wyglądał poprzedni sezon, ludzie podchodzą do tego sceptycznie. Dziś graliśmy z Lechią sprzed dwóch sezonów, czyli taką, która do końca walczyła o mistrzostwo. Mój drugi mecz w roli trenera i drugi wynik bezbramkowy - powiedział.

Czy Vuković powinien na stałe prowadzić Legię?