Primera Division: Beniaminek nie poddał się bez walki. Huesca wyszarpała remis z Athletic Bilbao

Athletic Bilbao roztrwonił przewagę i sensacyjnie zremisował z SD Huesca 2:2 w ostatnim spotkaniu drugiej kolejki Primera Division.

Maciej Siemiątkowski
 Iker Muniain PAP/EPA / Miguel Tona / Iker Muniain
Od pierwszych minut beniaminek SD Huesca pokazał, że nie przyjechał do Bilbao po oklep. W ósmej minucie goście świętowali trafienie, jednak zbyt pospiesznie. Samuele Longo wybiegł do podania prostopadłego i trafił do siatki Simona Unaia. Przydał się system VAR, który podpowiedział arbitrowi, że Włoch był na spalonym.

Zachowanie rywali w pierwszych minutach wyraźnie rozdrażniło piłkarzy Athleticu Bilbao. Dwukrotnie na bramkę strzelał Inigo Cordoba, ale najwięcej strachu w pierwszej połowie beniaminkowi przysporzył Inaki Williams. Hiszpan był w poniedziałek w rewelacyjnej formie, co potwierdził jeszcze w drugiej połowie. Natomiast przed przerwą był bardzo bliski zdobycia bramki. Z dosyć niewygodnej pozycji zdecydował się na strzał, który nieszczęśliwie odbił się od słupka.

24-letniego napastnika wyręczył w pierwszych minutach drugiej połowy Markel Susaeta. Zawodnikowi asystował Williams, a sam popisał się celnym strzałem na wagę gola. Kilkanaście minut później i po oddaniu kolejnych sygnałów ostrzegawczych, Athletic podwyższył prowadzenie. W pole karne dośrodkował Williams, a jego podanie wykończył Yuri Berchiche.

Mylił się ten, kto po tej akcji spisał Huescę na straty. Po bramce Jorge Miramona przyjezdni odzyskali nadzieję. Sensacja dokonała się na sekundy przed końcem. Golem na wagę trafienia kolejki, a może i sezonu, popisał się Ezequiel Avila. Argentyńczyk dostał podbitą piłkę przed polem karnym, obrócił się i bez zastanowienia huknął na bramkę.

We wcześniejszym meczu Levante, które w ubiegłym tygodniu w fantastycznym stylu pokonało Real Betis, musiało uznać wyższość Celty Vigo. W poniedziałkowej rywalizacji wykazał się pomocnik, Pione Sisto. Duńczyk najpierw strzelił gola, a potem asystował przy trafieniu Maximiliano Gomeza. Gości był stać tylko na jedną bramkę.

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Cały sezon dostępny na kanałach Eleven Sports na platformie WP Pilot.

Athletic Bilbao - SD Huesca 2:2 (0:0)
1:0 - Markel Susaeta 47'
2:0 - Yuri Berchiche 63'
2:1 - Jorge Miramon 71'
2:2 - Ezequiel Avila 87'

Athletic: Simon – de Marcos (81' Capa), Yeray, Nolaskoain, Berchiche – Dani Garcia – Susaeta (84' Guruzeta), Muniain, Raul Garcia, I. Cordoba (71' Iturraspe) – I. Williams.

Huesca: Werner – Miramon, Pulido, Etxeita, Luisinho – Moises Gomez (61' Ferreiro), Musto, Melero, Gallar (68' Guerler) – Hernandez, S. Longo (77' Avila).

Żółte kartki: Dani García i Iturraspe (Athletic) oraz Pulido i Musto (Huesca)

Sędzia: Javier Alberola Rojas

***

Levante UD - Celta Vigo 1:2 (0:2)
0:1 - Pione Sisto 10'
0:2 - Maximiliano Gomez 35'
1:2 - Jose Luis Morales (rzut karny) 78'

Czy Athletic Bilbao wywalczy w lidze miejsce premiowane grą w europejskich pucharach?