Sonda WP SportoweFakty: wyjaśnienia Nawałki odnośnie klęski na MŚ to kpina!

Nie ma żadnych wątpliwości: polscy fani piłki nożnej nadal nie mają zielonego pojęcia, dlaczego nasza reprezentacja tak słabo spisała się na mistrzostwach świata w Rosji. Słowa Adama Nawałki i Zbigniew Bońka niewiele wyjaśniły.

Dawid Borek
Dawid Borek
piłkarze reprezentacji Polski Getty Images / Julian Finney / Staff / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
- Czy czujesz się usatysfakcjonowany wyjaśnieniami, dlaczego nasza reprezentacja zawiodła na mistrzostwach świata w Rosji? - takie pytanie zadaliśmy czytelnikom WP SportoweFakty pod komentarzem Mateusza Skwierawskiego. Dotyczył on porównania analizy mundialu w wykonaniu reprezentacji Polski i Niemiec.

Kilka dni temu selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów Joachim Loew i dyrektor kadry Oliver Bierhoff szczegółowo wyjaśnili przyczyny klęski na mistrzostwach świata w Rosji. - Moim największym błędem było to, że wierzyłem, że przez rundę wstępną przejdziemy dzięki naszemu dominującemu stylowi gry. Jednak w takim wypadku warunki muszą być odpowiednie, bo to dość wysokie ryzyko. Okazało się, że nasz styl nie okazał się odpowiedni - mówił Loew.

Tymczasem Adam Nawałka swoje tłumaczenia zamknął na dobrą sprawę w kilku zdaniach, jedynie przyznając się do popełnionego błędu i źle dobranego składu. - Wszystko planowaliśmy, starannie przygotowywaliśmy się, a następnie była realizacja planów, który moim zdaniem były spełnione. Polska zrobiła duży krok do przodu - komentował były już selekcjoner reprezentacji Polski.

Oliwy do ognia dolał jeszcze Zbigniew Boniek, który na Twitterze stwierdził, że nie ma do czego wracać, ponieważ "4/5 powodów porażki Nawałka przedstawił na konferencji". Co na to kibice? Wyniki sondy WP SportoweFakty nie pozostawiają wątpliwości.

W naszej ankiecie wzięło udział ponad 14,5 tys. osób. Aż 95 proc. z nich stwierdziło, że nie czują się usatysfakcjonowani wyjaśnieniami, dlaczego nasza reprezentacja zawiodła na mistrzostwach świata w Rosji. Tłumaczenia Nawałki wystarczyły jedynie 5 proc. ankietowanych.
Wyniki sondy WP SportoweFakty Wyniki sondy WP SportoweFakty
Wniosek: Polacy chcą merytorycznego rozliczenia się Nawałki po mundialu i rozłożenia MŚ na czynniki pierwsze, a nie zamiatania sprawy pod dywan i odpowiedzi, że nie ma co wracać do przeszłości.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Karol Linetty blisko szczęścia w polskim meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 3]

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×