Bundesliga: niespodzianka w Leverkusen. Bayer uległ VfL Wolfsburg

Bayer Leverkusen doznał drugiej w tym sezonie porażki. Przed własną publicznością Aptekarze ulegli VfL Wolfsburg 1:3. Zwycięstwo odniósł również zespół TSG 1899 Hoffenheim.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy VfL Wolfsburg Getty Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy VfL Wolfsburg
Przed tygodniem Bayer Leverkusen musiał uznać wyższość Borussii M'gladbach, a tym razem zawiódł na swoim stadionie, gdzie przegrał z zespołem z Wolfsburga. Co prawda Aptekarze w 24. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Leona Bailey'a, ale to było wszystko, na co tego dnia było stać piłkarzy z Leverkusen.

Jeszcze przed przerwą na tablicy wyników był remis. VfL Wolfsburg pomógł w tym Ramazan Ozcan, który skierował piłkę do własnej bramki. Po przerwie Wilki zadały dwa kolejne ciosy. W 55. minucie gola strzelił Wout Weghorst, a po chwili prowadzenie podwyższył Renato Steffen. Gospodarze starali się odrobić straty, ale nie zdołali ich zmniejszyć. Poza kadrą gości znalazł się Jakub Błaszczykowski.

Zwycięstwo odniósł też TSG 1899 Hoffenheim. Wieśniacy również musieli odrabiać straty. SC Freiburg na prowadzenie wyprowadził Dominique Heintz. Bohaterem gospodarzy był Adam Szalai, który w przeciągu trzynastu minut strzelił dwie bramki i wprawił w euforię kibiców swojego klubu. W doliczonym czasie gry gości dobił Andrej Kramarić.

Triumf w końcówce  Werderowi Brema zapewnił Milot Rashica. Dzięki jego trafieniu bremeńczycy wygrali z Eintrachtem Frankfurt 2:1. W ekipie przegranych zadebiutował Kevin Trapp. Dodajmy, że od 32. minuty Eintracht grał w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Jetro Willems.
Podziałem punktów - remisami 1:1 - zakończyły się dwa pozostałe sobotnie spotkania 2. kolejki Bundesligi. 1.FC Nuernberg zremisował z 1.FSV Mainz, a FC Augsburg z Borussią M'gladbach.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.