"Pocisk" trafił go w głowę! Kamerzysta znokautowany na meczu Bundesligi

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu niemieckiej Bundesligi w Wolfsburgu. Stojący za bramką operator kamery dostał piłką w głowę i długo nie podnosił się z ziemi.

Piotr Bobakowski
Kamerzysta opuszcza stadion w Wolfsburgu w asyście służb medycznych East News / Matthias Koch/Imago Sport and News/East News / Kamerzysta opuszcza stadion w Wolfsburgu w asyście służb medycznych
W sobotnim meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi VfL Wolfsburg zremisował z Herthą Berlin 2:2. Ponad 25 tys. kibiców na Volkswagen Arenie zamarło w jednej z akcji, kiedy to stojący za bramką gości kamerzysta padł jak rażony piorunem po strzale Jerome Roussillona.

Piłka uderzona przez francuskiego obrońcę drużyny z Wolfsburga z dużą prędkością trafiła operatora kamery w głowę. Mężczyzna przez ponad cztery minuty był opatrywany przez służby medyczne. Potem w asyście sanitariuszy opuścić stadion i został przewieziony na szczegółowe badania do szpitala.

Całą sytuacją przerażony był też 25-letni Roussillon, który zdążył przeprosić swoją przypadkową "ofiarę". "Gwiazda Wolfsburga strzela w kamerzystę" - komentuje przykry incydent dziennik "Bild".
Mecz w Wolfsburgu był ciekawym widowiskiem. Goście z Berlina długo prowadzili w tym spotkaniu (po trafieniu Javairo Dilrosuna), ale w 87. minucie wyrównującego gola strzelił z rzutu karnego Yunus Malli. Hertha szybko jednak odpowiedziała, zdobywając bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu gry (strzelcem był Ondrej Duda). Riposta gospodarzy była jednak natychmiastowa i dwie minuty później wynik na 2:2 ustalił Admir Mehmedi.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot ZOBACZ WIDEO Polska - Irlandia. Reprezentanci poznali Brzęczka. Glik opowiedział o zmianach pod wodzą nowego trenera