Serie A: SPAL wygrał i został wiceliderem. Żelazna obrona z Thiago Cionkiem

SPAL jest wiceliderem Serie A po zwycięstwie 2:0 z Atalantą BC. Drużyna Thiago Cionka straciła tylko gola w czterech kolejkach. Arkadiusz Reca nie zagrał.

SPAL Getty Images / Mario Carlini / SPAL
SPAL przystąpił do meczu z byłym uczestnikiem Ligi Europy będąc na wyższym miejscu w tabeli, z najmniejszą w Serie A liczbą straconych bramek. Zderzenie defensywy z Thiago Cionkiem w składzie z piłkarzami ofensywnymi Atalanty BC zapowiadało się interesująco. Drużyna Gian Piero Gasperiniego dysponuje dużym potencjałem w ataku, tyle że w czterech z ostatnich pięciu meczów nie potrafiła strzelić gola.

Atalanta miała problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Najlepszą w pierwszej połowie zmarnował Duvan Zapata, który oderwał się od obrońców w momencie dośrodkowania i główkował obok słupka. Kolumbijczykowi towarzyszył w ataku inny południowiec Alejandro Gomez, który wykazał się tylko niecelnym strzałem zza pola karnego. Już w 38. minucie Gasperini dokonał zmiany. Za Emiliano Rigoniego wprowadził Josipa Ilicicia. Słoweniec zagrał w meczu o stawkę po raz pierwszy od 20 maja, ale dużego ożywienia nie wniósł.

SPAL chciał hucznie uczcić powrót na zmodernizowany stadion. W 50. minucie drużyna z Ferrary wyszła na prowadzenie 1:0. Andrea Petagna wpakował do siatki piłkę, którą sekundę wcześniej odbił Pierluigi Gollini po strzale Felipe. Petagna był piłkarzem Atalanty w dwóch poprzednich sezonach. Swoim występem w poniedziałek przypomniał się bardzo mocno kibicom z Bergamo. W 56. minucie zdobył również gola na 2:0. Napastnik utrzymał się przy piłce w polu karnym i z pomocą rykoszetu przelobował bramkarza.

700 kibiców przyjechało z Bergamo zobaczyć mecz na żywo. Podopieczni Gasperiniego nie odwdzięczyli się im za wysiłek. W ostatnich dwóch kwadransach strzelali Gomez, Zapata, Ilicić oraz Andrea Masiello, ale żaden nie poprawił wyniku z perspektywy Atalanty.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot

SPAL - Atalanta BC 2:0 (0:0)
1:0 - Andrea Petagna 50'
2:0 - Andrea Petagna 56'

SPAL: Alfred Gomis - Thiago Cionek, Francesco Vicari (78' Johan Djourou), Felipe, Mohamed Fares - Manuel Lazzari (86' Lorenco Simić), Pasquale Schiattarella, Jasmin Kurtić, Simone Missiroli (72' Everton Luiz) - Mirco Antenucci, Andrea Petagna

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Jose Luis Palomino, Andrea Masiello - Timothy Castagne, Marten de Roon (75' Mario Pasalić), Remo Freuler, Robin Gosens, Emiliano Rigoni (38' Josip Ilicić) - Duvan Zapata, Alejandro Gomez (78' Musa Barrow)

Żółte kartki: Petagna, Felipe, Everton (SPAL) oraz Freuler, Rigoni, Gosens, de Roon, Ilicić (Atalanta)

Sędzia: Maurizio Mariani