Puchar Króla: spokojna przeprawa Atletico Madryt

Atletico Madryt ze skromną zaliczką w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla. Rojiblancos wygrali 1:0 z czwartoligowym UE Sant Andreu.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Atletico Madryt PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
W zeszłym sezonie Atletico Madryt skończyło zmagania w Pucharze Króla na ćwierćfinale, w którym poległo w dwumeczu z Sevillą 2:5. W tym roku drużyna Diego Simeone liczy na więcej. Ale żeby plan się udał, Rojiblancos muszą najpierw sprostać w 1/16 finału UE Sant Andreu. Pierwsze starcie odbyło się na stadionie IV-ligowca, co dla jego kibiców było ogromnym świętem.

Szkoleniowiec Atletico oszczędził najcięższe działa, ale i tak udało mu się wywalczyć na wyjeździe skromną zaliczkę. O zwycięstwie Atletico przesądziło trafienie z 33. minuty. Vitolo dograł do wbiegającego w pole karne Gelsona Martinsa, a ten przechytrzył bramkarza strzałem w kierunku dalszego słupka i trafił do siatki. Piłkarze Sant Andreu robili, co mogli i zagrozili rywalom dopiero w końcówce. Czujność Adana sprawdził Elhadji Bandeh, który obrócił się z piłką i oddał mocny strzał. Potem gospodarze próbowali zagrozić z rzutu rożnego, ale bezskutecznie.

Jednobramkową przewagę do końca utrzymała również Valencia. Nietoperze pokonały 2:1 III-ligowe Ebro. Bohaterem spotkania został Santi Mina, który ustrzelił dublet. Remisem za to zakończyły się starcia Levante z II-ligowym Lugo (1:1) i Leganes z Rayo Vallecano (2:2).

Puchar Króla, 1/16 finału pierwsze mecze:

UE Sant Andreu - Atletico Madryt 0:1 (0:1)
0:1 - Gelson Martins 33'

Sant Andreu: Segovia - Villar, Miranda, Noguera, Lopez - Guerrero (84' Carroza), Alcover, Sa (58' Josue), Danjo, Gallego - Munoz (66' Bandeh).

Atletico:
Adan - Juanfran, Savić, Montero Rubio, Arias - Vitolo, Rodrigo, Thomas, Lemar (60' Correa) - Martins, Kalinić.

1:2 - Santi Mina 80'

W 29. minucie drugą żółtą kartką został ukarany obrońca Ebro, Tiago Alves Pires.

CD Lugo - Levante UD 1:1 (1:0)
1:0 - Cristian Herrera 11'
1:1 - Borja Mayoral 53'

CD Leganes - Rayo Vallecano 2:2 (1:2)
0:1 - Alvaro Garcia 15'
0:2 - Alex Alegria 21'
1:2 - Youssef En Nesyri 31'
2:2 - Youssef En Nesyri 72'

Czy Atletico Madryt zdobędzie Puchar Króla?