Trener Sampdorii o Kownackim: Zmarnowany karny mógł wpłynąć na niego

Drugi sezon w Sampdorii jest dla Dawida Kownackiego dużo trudniejszy. Klubowy trener Marco Giampaolo zwraca uwagę, że niewykorzystany karny przez Polaka mógł wpłynąć na jego dyspozycję.

Bartosz Zimkowski
Dawid Kownacki celebrujący wraz z Bartoszem Bereszyńskim Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Dawid Kownacki celebrujący wraz z Bartoszem Bereszyńskim
- Piłkarze mają lepsze i gorsze okresy. Dawid Kownacki zmarnował karnego z Cagliari i może to na niego trochę wpłynęło. Nie dałem mu za wiele pograć. Z Milanem mógł zagrać lepiej, ale twardo stąpa po ziemi i potrzebuje naszego wsparcia - mówi Marco Giampaolo, trener Sampdorii Genua.

21-latek zmarnował "jedenastkę" 26 września. Wówczas pojawił się na boisku w 85. minucie, a w doliczonym czasie gry jego uderzenie obronił bramkarz. To była bardzo ważna sytuacja, ponieważ mecz zakończył się remisem 0:0.

Jednak szkoleniowiec włoskiego zespołu od razu dodaje, że Dawid Kownacki jest w stanie wrócić do formy z poprzedniego sezonu. Potrzebuje jednak wsparcia ze strony klubu. - Kownacki jest pokornym chłopakiem, pracuje, nie ma gorącej głowy. Jest młody, silny, ma cechy które wyróżniają go od innych. Zawsze dobrze trenuje, mentalnie nie jest w idealnym stanie, ale jeśli go wesprzemy, to wróci do dawnej dyspozycji - dodał.

Kownacki w tym sezonie uzbierał w Serie A zaledwie 104 minuty w ośmiu meczach. Zdobył jedną bramkę przeciwko Frosinone Calcio (5:0) 15 września. Wówczas wykorzystał "jedenastkę".

W poprzednich rozgrywkach w 22 meczach Serie A strzelił 5 goli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)