LM: remis w Lizbonie, Ajax Amsterdam blisko awansu, fatalna sytuacja Benfiki

Ajax coraz bliżej awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów, a Benfica o krok od odpadnięcia. Na Estadio da Luz padł remis 1:1, który satysfakcjonuje wyłącznie Holendrów.

Szymon Mierzyński
David Neres (z lewej) i Alex Grimaldo (z prawej) PAP/EPA / MARIO CRUZ / Na zdjęciu: David Neres (z lewej) i Alex Grimaldo (z prawej)
Gospodarze otworzyli wynik po koszmarnym błędzie Andre Onany. Bramkarz drużyny Erika ten Haga chciał przeciąć długi wrzut z autu, ale zaliczył pusty przebieg, piłka spadła pod nogi Jonasa i ten bez trudu umieścił ją w siatce.

Holendrzy mogli wyrównać tuż przed przerwą i wtedy Benfica miała ogrom szczęścia. Odisseas Vlachodimos niepewnie obronił strzał z rzutu wolnego, Donny van de Beek dograł przed bramkę do Frenkie de Jonga i 21-letniemu pomocnikowi zabrakło centymetrów, by dołożyć stopę i dopełnić formalności.

Po przerwie zespół z Amsterdamu atakował bardzo konsekwentnie i w końcu zebrał owoce. W 61. minucie świetnie za plecy obrońców zagrał Hakim Ziyech, a Dusan Tadić minął Vlachodimosa i trafił z ostrego kąta, mimo że do końca był naciskany.

Więcej goli nie padło, a remis jest bardzo korzystny dla Ajaxu, który zachował dzięki niemu cztery punkty przewagi nad środowym rywalem i jest bliski awansu do 1/8 finału.

Benfica Lizbona - Ajax Amsterdam 1:1 (1:0) 1:0 - Jonas 29' 1:1 - Dusan Tadić 61'