Arkadiusz Milik mistrzem końcówek. Pod tym względem wyprzedza wiele klubów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik aż 5 z 8 goli w Serie A zdobył w ostatnich 10 minutach meczów. Żaden inny piłkarz nie dorównuje mu w tej statystce. Co więcej, tylko trzy kluby strzeliły w tym okresie więcej bramek.

W tym artykule dowiesz się o:

Dziennikarze statystycznego serwisu OptaPaolo wyliczyli, że Arkadiusz Milik jest najskuteczniejszym piłkarzem Serie A w ostatnich 10 minutach meczów. Polak zdobył aż 5 bramek w tym przedziale czasowym. Co więcej, 2 gole naszego reprezentanta uchroniły SSC Napoli przed stratą punktów.

Milik zdobył zwycięskie gole w meczach z Cagliari w 91. minucie (1:0) i Atalantą w 85. minucie (2:1). Dodatkowo strzelał w końcówkach przeciwko Frosinone (4:0), Empoli (5:1) i Parmie (3:0). Co ciekawe, drugi w tej klasyfikacji jest klubowy kolega Milika - Dries Mertens, który zdobył 4 gole w końcówkach meczów. Trzy bramki w tym okresie ma na koncie Mauro Icardi z Interu Mediolan.

Co więcej, od 80. minuty wzwyż tylko trzy zespoły, nie wliczając Napoli, zdobyły więcej goli od Milika. To Inter Mediolan (8), AS Roma (7) i Sassuolo (6).

Polski napastnik w tym sezonie wystąpił w 14 ligowych meczach, ale tylko w 9 z nich wychodził w podstawowym składzie. Ma na koncie 8 goli, dzięki czemu plasuje się na 6. pozycji w klasyfikacji najlepszych strzelców. Z 12 trafieniami liderem jest inny reprezentant Polski - Krzysztof Piątek.