Serie A: Krzysztof Piątek powstrzymany na Sardynii. Cristiano Ronaldo goni Polaka

Tylko solidnie zaprezentował się Krzysztof Piątek w przegranym 0:1 meczu Genoa CFC z Cagliari Calcio. Gola strzelił Cristiano Ronaldo w zremisowanym 2:2 spotkaniu Juventusu z Atalantą BC i zbliżył się do Polaka w rankingu snajperów.

Krzysztof Piątek Getty Images / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Sobotnia wygrana 3:1 z Atalantą była pierwszą Genoa CFC od 30 września. Przełomowe zwycięstwo odniosła pod wodzą Cesare Prandelliego w trzecim występie od czasu zatrudnienia tego trenera. Wcześniej drużyna nie potrafiła wygrać w siedmiu spotkaniach, kiedy prowadził ją Ivan Jurić. W pojedynku z Cagliari Calcio przyjezdni marzyli o kontynuacji, jednak spisali się przeciętnie, zmarnowali swoje szanse i stracili koncentrację w obronie tuż przed zejściem do szatni.

Krzysztof Piątek jest autorem ponad 50 procent bramek zespołu Prandelliego w tym sezonie, dlatego nie mogło go zabraknąć w podstawowym składzie. Były zawodnik Cracovii był w nim jedynym napastnikiem. Na ławce rezerwowych zostali w pierwszej połowie Christian Kouame i Goran Pandev.

W 13. minucie Krzysztof Piątek oddał uderzenie z ostrego kąta, które zatrzymał nogami Alessio Cragno. Było to pierwsze ostrzeżenie dla piłkarzy Cagliari Calcio, z którego wyciągnęli wnioski. Po flegmatycznym i anemicznym kwadransie gospodarze zaczęli porządkować swoją grę, a Piątek zniknął z radarów. Nadal walczył, szukał wolnych przestrzeni, ale z Cragno w pierwszej połowie już się nie zmierzył. Po przeciwnej stronie boiska najgroźniejsze było uderzenie Nicolo Barelli. Odbita rykoszetem od Cristiana Gabriela Romero piłka poleciała nieznacznie obok bramki Genoa CFC.

W czasie doliczonym do pierwszej połowy Cagliari Calcio zdobyło prowadzenie 1:0. Diego Farias zamykał akcję po dośrodkowaniu Darijo Srny i pokonał Ionuta Andreia Radu sprytnym uderzeniem. To była najważniejsza sytuacja meczu.

Genoa CFC próbowała odrobić stratę do gospodarzy. W drugiej połowie do Krzysztofa Piątka dołączył w ataku Christian Kouame. W 50. minucie akcję Polaka oraz Iworyjczyka zakończył strzałem tuż obok bramki Daniel Bessa. Przyjezdni byli w tej sytuacji centymetry od wyrównania. Po zmianie ustawienia drużyna Prandelliego była niebezpieczna, jednak czas uciekał i nie potrafiła zmienić wyniku 0:1.

Piątek na Sardynii zaprezentował się tylko solidnie. Pozostaje on liderem rankingu strzelców, ale jego przewaga nad wiceliderem Cristiano Ronaldo zmniejszyła się o jednego gola. Gwiazdor Juventusu w środę trafił do bramki po raz 12. w sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji kanadyjskiej.

Dwaj reprezentanci Polski bronili w 18. kolejce. Wojciech Szczęsny stanął między słupkami Juventusu w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Atalantą BC, a Łukasz Skorupski nie zachował czystego konta w przegranym 0:2 meczu Bologna FC z Lazio. Spośród bramkarzy tylko Bartłomiej Drągowski nie znalazł się w podstawowym składzie ACF Fiorentina, która została pokonana 0:1 przez Parma Calcio 1913. Nie wystąpił również Arkadiusz Reca.