Serie A: AS Roma przebudziła się. Debiutancki gol nastolatka

AS Roma zagrała na miarę oczekiwań. Podopieczni Eusebio Di Francesco prowadzili 2:0 już po 20 minutach meczu z US Sassuolo, a ostatecznie zwyciężyli 3:1.

radość zawodników AS Roma Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: radość zawodników AS Roma
AS Roma z trudem wygrała jeden z poprzednich siedmiu meczów. Giallorossi znaleźli się na skraju górnej połowy tabeli przed pojedynkiem z US Sassuolo. Prestiżowym dla Eusebio Di Francesco, który zapracował na zatrudnienie w Rzymie swoimi wynikami na ławce Neroverdich. Trener potrafił zmobilizować swoich obecnych podopiecznych, którzy wreszcie rozegrali mecz na miarę oczekiwań kibiców na Stadio Olimpico.

Minęło zaledwie 20 minut i stołeczna drużyna prowadziła 2:0. Pierwszego gola strzelił Diego Perotti z rzutu karnego, a drugiego Patrik Schick w sytuacji sam na sam. Di Francesco wreszcie doczekał się dobrego zachowania Czecha w polu karnym przeciwnika. Gol na 3:0 był dziełem Nicolo Zaniolo. Nastolatek trafił do bramki przeciwnika po raz pierwszy w krótkiej historii swoich występów w lidze włoskiej. Wynik z perspektywy Sassuolo poprawił i jednocześnie ustalił na 1:3 Khouma Babacar.

SPAL sąsiaduje z Udinese Calcio tuż nad strefą spadkową. Dla obu klubów bezpośrednie starcie było szansą na uspokojenie swojej sytuacji. Bezbramkowy remis wiele im nie daje. Cieszą się z niego najbardziej golkiperzy oraz obrońcy. Wśród nich Thiago Cionek, który rozegrał 90 minut w zespole z Ferrary.

Piłkarze Torino FC zdobyli na własnym stadionie 10 z 24 możliwych punktów przed spotkaniem z Empoli FC. Kosztem beniaminka udało im się poprawić mało imponujący bilans. Byki zwyciężyły 3:0 i pozostają mocnymi kandydatami do awansu do europejskich pucharów. Iago Falque strzelił gola, a przy innym asystował.