Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Spotkanie zarządu TS "Wisła". Ważą się losy Wisły Kraków

W Krakowie czekają na decyzję. Vanna Ly nie przelał pieniędzy, a to oznacza, że TS "Wisła" może anulować sprzedaż klubu. Zarząd spotkał się w poniedziałek, żeby omówić kryzys związany ze zmianą właściciela.
Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
stadion Wisły Kraków Newspix / LUKASZ WIESZALA / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: stadion Wisły Kraków

Nie takiego zakończenia roku spodziewali się w Krakowie. Wisła przeżywa bardzo burzliwe tygodnie i ważą się jej dalsze losy w Lotto Ekstraklasie. Mateusz Miga, dziennikarz "Sportu", poinformował, że w poniedziałek odbyło się spotkanie zarządu Towarzystwa Sportowego "Wisła". To oni sprzedali klub tajemniczemu inwestorowi. Po rezygnacji Marzeny Sarapaty ze stanowiska prezesa Wisły Kraków SA i TS "Wisła", w skład zarządu wchodzą cztery osoby: Dorota Gburczyk-Sikora i Szymon Michlowicz w randze wiceprezesów oraz Rafał Wisłocki i Łukasz Kwaśniewski jako członkowie zarządu.

Vanna Ly podpisał 18 grudnia umowę o przejęciu Wisły i zadeklarował się, że do piątku wpłaci 12,2 mln złotych na pokrycie najpilniejszych zaległości. W innym wypadku Biała Gwiazda miała wrócić do TS "Wisła". Na razie tymczasowym prezesem klubu wciąż jest Adam Pietrowski, pośrednik Vanny i jego wspólnika Matsa Hartlinga. To w najbliższym czasie może się zmienić. 

Nowy inwestor miał wykonać pierwszy przelew, jednak tego nie zrobił. W sobotę Hartling podał, że nie ma kontaktu ze swoim partnerem. Dodał jedynie, że w czwartek zapewnił go, że wyśle pieniądze. Tych na koncie klubu nie ma. Zamiast tego w niedzielę wieczorem Wisła poinformowała, że Ly "poważnie zachorował w piątek 28 grudnia podczas lotu przez Atlantyk".

Możemy się spodziewać, że w poniedziałek dowiemy się, jaka przyszłość czeka Białą Gwiazdę. - Dbając o pozytywne rozwiązanie sprawy i założenia umowy, dalsze komunikaty pojawią się w poniedziałek 31 grudnia - napisali ludzie z TS "Wisła" w sobotę 29 grudnia. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z nowymi inwestorami, może się okazać, że klub wróci w ręce poprzednich właścicieli.

Na horyzoncie pojawia się jednak jeszcze inna opcja. Zamiast Vanny Ly Wisłę może wykupić Wojciech Kwiecień (więcej TUTAJ). Wcześniej to on razem z Wiesławem Włodarskim oraz firmami Antrans i Dasta Invest chciał przejąć udziały klubu. Wtedy rozmowy zakończyły się fiaskiem.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Kołodziejczyk o przejęciu Wisły. "To wszystko jest szyte grubymi nićmi"

Czy TS "Wisła" znów przejmie klub?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (15)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×