Puchar Króla: awans Realu Madryt mimo porażki z Leganes. Atletico Madryt za burtą!

Real Madryt awansował do ćwierćfinału Pucharu Króla, ale w rewanżu przegrał 0:1 z Leganes. Niespodzianka przytrafiła się za to na Wanda Metropolitano, gdzie Atletico Madryt zaledwie zremisowało z Gironą i odpadło z rozgrywek.

Maciej Siemiątkowski
Kenneth Omeruo (z lewej) i Alvaro Odriozola (z prawej) PAP/EPA / Ruben Albarran / Na zdjęciu: Kenneth Omeruo (z lewej) i Alvaro Odriozola (z prawej)
Real Madryt ma coraz większe problemy kadrowe. Z powodu kontuzji Santiago Solari nie może skorzystać m.in. z Mariano Diaza, Toniego Kroosa, Thibaut Courtois, Garetha Bale'a czy od niedawna z Karima Benzemy. Ławka Los Blancos robi się coraz krótsza i wykorzystali to w środę piłkarze Leganes.

Ogórki na pożegnanie z Pucharem Króla sprawiły niespodziankę i pokonały faworyta, który w pierwszym meczu wygrał 3:0. Tym razem 13. zespół Primera Division uderzył od razu i zaskoczył przeciwników z Madrytu.

Do trzech razy sztuka. Najpierw Vasyl Kravets miał wyborną okazję, jednak kozłująca piłka przysporzyła mu nieco problemów i zanim zdążył uderzyć, zablokował go Lucas Vazquez. Po nim spróbował Sabin Merino. Napastnik strzelił głową, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. Udało się w 30. minucie Martinowi Braithwaite'owi. 27-latek najpierw trafił w poprzeczkę. Dobić próbował Merino, ale piłka wróciła do Braithwaite'a. Tym razem Duńczyk się nie pomylił i trafił z kilku metrów do pustej bramki.

Królewscy nie mieli pomysłu, jak odpowiedzieć na trafienie Leganes, które napierało dalej. Nawet imponujący w ostatnich tygodniach Vinicius Junior nie potrafił tego dnia zaskoczyć obrońców.

Po przerwie kilka razy jeszcze zagroził strzałami głową Braithwaite, ale nie zdołał zdobyć drugiej bramki. Próbował także Merino, ale w kluczowym momencie zawiódł. Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry uciekł rywalom i oddał strzał w polu karnym. Navas jednak nie musiał interweniować.

Chwilę po tym na boisku pojawił się Brahim Diaz. Nowy nabytek Realu mógł już strzelić debiutanckiego gola. Jednak w 90. minucie, kiedy z lewej strony dograł mu Vinicius, trafił w słupek. Na swoje szczęście Hiszpan nie musi mieć wyrzutów sumienia. Real i tak wygrał w dwumeczu 3:1 i zagra w ćwierćfinale Pucharu Króla.

Na tym etapie zabraknie lokalnego rywala Królewskich. Atletico sensacyjnie odpadło z Gironą. Katalończycy w pierwszym meczu u siebie zremisowali 1:1, a w środę na Wanda Metropolitano również nie dali się pokonać (3:3). Dwumecz zakończył się wynikiem 4:4 i piłkarze Eusebio Sacristana awansowali dzięki korzystnemu bilansowi bramek.