Nowy hit na trybunach San Siro. Kibice AC Milan już śpiewają piosenkę o Krzysztofie Piątku

Dwa gole w starciu z SSC Napoli (2:0) sprawiły, że kibice AC Milan pokochali Krzysztofa Piątka. Fani przygotowali nawet piosenkę o polskim napastniku.

Łukasz Witczyk
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Polak był bohaterem ćwierćfinałowego meczu Pucharu Włoch. Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki i wprowadził AC Milan do półfinału tych rozgrywek. Był to drugi mecz w barwach Rossoneri dla reprezentanta Polski. Fani już go pokochali. Gdy schodził z boiska w 79. minucie zgotowali mu długą owację na stojąco. Ale to nie wszystkie wyrazy uwielbienia dla Piątka.

Na trybunach San Siro rozbrzmiewa nowy hit przygotowany przez kibiców na cześć Piątka. Podczas meczu z SSC Napoli fani zaprezentowali przyśpiewkę, która nawiązuje do pseudonimu piłkarza - "Il Pistolero".

Fani AC Milan już nie pamiętają o Gonzalo Higuainie i mają nowego idola. Dla Piątka był to drugi mecz w barwach nowego klubu. Już w debiucie mógł zostać bohaterem. Pojawił się na boisku w końcówce sobotniego spotkania z SSC Napoli (0:0) i był bliski zdobycia gola oraz zaliczenia asysty.

W meczu Pucharu Włoch potwierdził wysoką formę. Takiego wejścia do drużyny AC Milan nie miały nawet największe legendy. Polak na pierwszego gola czekał 28 minut. Szybsi od niego byli jedynie George Weah i Mario Balotelli.

To debiutancki sezon Piątka we Włoszech. Latem przeszedł z Cracovii do Genoa CFC za 4 miliony euro, a po pół roku został sprzedany do AC Milan za 35 milionów euro. Jest jednym z najlepszych strzelców Serie A i przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w Pucharze Włoch.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek zostanie w tym sezonie najlepszym strzelcem AC Milan?