Championship: Jack Clarke zasłabł podczas meczu. 18-latek w szpitalu

Sędzia meczu Middlesbrough - Leeds United (1:1) w The Championship przerwał zawody po tym, jak zasłabł Jack Clarke, piłkarz gości. 18-latek potrzebował pomocy lekarskiej, został przetransportowany do szpitala.

Dawid Borek
Dawid Borek
Jack Clarke na noszach Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Jack Clarke na noszach
Do groźnej sytuacji doszło w 82. minucie spotkania w Middlesbrough, gdy nagle zasłabł przebywający na ławce rezerwowych Jack Clarke. Przy piłkarzu Leeds United momentalnie zjawili się medycy, którzy udzielili mu pomocy. Na ten czas arbiter przerwał mecz.

- Wiedzieliśmy, że Jack nie czuł się dobrze. Nie znamy jeszcze przyczyn. Ale gdy został zniesiony do szatni, poczuł się lepiej. Pojechał jednak do szpitala, by się upewnić, że wszystko z nim w porządku - mówi Marcelo Bielsa, menedżer Leeds United.

Clarke w sobotnim meczu w Middlesbrough zagrał całą pierwszą połowę. Na początku drugiej części zawodów, w 46. minucie spotkania, został zmieniony przez Pablo Hernandeza.

Arbiter po upłynięciu regulaminowego czasu doliczył 12 minut. W 101. minucie spotkania do bramki miejscowych trafił Kalvin Phillips, wyrównując wynik potyczki (1:1).

W meczu zagrał tez Mateusz Klich, który spędził na boisku 58 minut (następnie w jego miejsce wszedł Tyler Roberts).