Media: Kownacki w pierwszym składzie Fortuny. Polak ma zagrać w kluczowym meczu

Według niemieckiego magazynu "Bild", Dawid Kownacki wybiegnie w podstawowym składzie Fortuny Duesseldorf. Dla polskiego napastnika byłby to debiut od pierwszej minuty w nowym klubie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Dawid Kownacki Newspix / Michal Nowak / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Napastnik wypożyczony z Sampdorii Genua pierwszy raz wystąpił w koszulce Fortuny Duesseldorf w środku tygodnia w Pucharze Niemiec. Dawid Kownacki wszedł na boisko w 56. minucie, a kwadrans później miał już na koncie asystę. Jego zespół ostatecznie przegrał z Schalke 04 1:4 (WIĘCEJ), ale Polak pokazał się z dobrej strony.

Magazyn "Bild" uważa, że pucharowy występ przekonał trenera Friedhelma Funkela, który ma postawić na Kownackiego w meczu Bundesligi z VfB Stuttgart. Dla Fortuny to kluczowe spotkanie w kwestii utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przed meczem zespół Polaka ma 7 punktów przewagi nad najbliższym rywalem, który znajduje się na miejscu barażowym.

Kownacki w styczniu odrzucił korzystniejszą pod względem finansowym ofertę od Schalke i przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii do Fortuny. Niemiecki klub może wykupić 21-latka po trwającym sezonie.

Pod znakiem zapytania stoi za to występ drugiego Polaka w Fortunie, Marcina Kamińskiego. Ostatnio stoper zmagał się z urazem i "Bild" nie uwzględnił go w prawdopodobniej jedenastce na mecz ze Stuttgartem. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 18:00.

Czy Dawid Kownacki zdobędzie w tym sezonie w barwach Fortuny minimum 5 goli?