Michał Pazdan przywitał się asystą. Polak zadebiutował w Ankaragucu (wideo)

Michał Pazdan miał asystę przy pierwszym golu dla Ankaragucu w meczu z Kasimpasą (3:0). To był pierwszy występ polskiego obrońcy w barwach nowego klubu.
Kuba Cimoszko
Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Michał Pazdan

31-latek znalazł się w podstawowym składzie na poniedziałkowe spotkanie. Został ustawiony na środku obrony w duecie z Ante Kulisiciem. Rozegrał pełne 90 minut.

Pazdan zebrał bardzo dobre recenzje za swój występ. Szczególnie wyróżnił się w 33. minucie, kiedy posłał długie podanie do Devera Orgilla, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i otworzył wynik starcia.

Ostatecznie zespół Polaka pokonał Kasimpasę 3:0. Dzięki temu po 21. kolejce tureckiej Super Lig wydostał się ze strefy spadkowej, awansując na 15. miejsce w tabeli. Na swoim koncie ma obecnie 23 punkty.

Pazdan trafił do Ankaragucu pod koniec stycznia z Legii Warszawa. Podpisał wówczas 1,5-roczny kontrakt z tym klubem. Był jednym z 12 zimowych wzmocnień drużyny prowadzonej przez Mustafę Kaplana.

Warto wspomnieć, że w kadrze tureckiego zespołu są jeszcze dwaj inni byli zawodnicy Lotto Ekstraklasy. Thibault Moulin (dawniej Legia) także wystąpił w pojedynku z Kasimpasą. Wszedł na boisko w 31. minucie i został ukarany żółtą kartką. Z kolei znany z gry w Lechii Gdańsk i Lechu Poznań Zaur Sadajew nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

MKE Ankaragucu - Kasimpasa SK 3:0 (1:0)
1:0 - Devera Orgill 33'
2:0 - Hadi Sacko 46'
3:0 - Ilhan Parlak 86'

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Michał Pazdan powinien wrócić do reprezentacji Polski?