Czerwona kartka Mariusza Jopa w Premier Lidze

W sobotnie popołudnie w ramach 3. kolejki rosyjskiej Premier Ligi Tom Tomsk podjął na własnym stadionie FK Moskwa. W szeregach przyjezdnych w wyjściowym składzie pojawił się defensor Mariusz Jop, lecz już w pierwszej połowie musiał on opuścić plac gry.

Wojciech Święch

W 8. minucie spotkania gospodarze wykonywali rzut rożny. Jednak w tej sytuacji polski obrońca zdołał przejąć futbolówkę. W 12. minucie Jop został ukarany żółtą kartką za faul na Igorze Strelkowie. Niedługo potem miejscowi objęli prowadzenie. Podyktowany rzut karny wykorzystał Siergiej Skobliakow.

W 26. minucie stołeczny zespół zdołał wyrównać za sprawą trafienia Witalija Kaleszina. Pod koniec pierwszej połowy pojedynku Tom rzucił się do ataków. W 39. minucie Polak ponownie przerwał w nieprzepisowy sposób akcję przeciwnika. Na jego szczęście Aleksiej Bugajew przestrzelił z wolnego.

Tuż przed przerwą Jop znowu sfaulował "szarżującego" na skrzydle Strelkowa. Sędzia główny sięgnął po drugi żółty "kartonik" i nasz rodak musiał opuścić murawę.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli tylko jednego gola. W 86. minucie Tom objął ponownie prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Đorđe Jokić. Mecz zakończył się zwycięstwem Toma 2:1.

Tom Tomsk - FK Moskwa 2:1 (1:1)
1:0 - Skobliakow (k.) 15'
1:1 - Kaleszin 26'
2:1 - Jokić 86'

Czerwona kartka: 45' Jop (FK Moskwa, za drugą żółtą).