The Championship: drużyna Pawła Olkowskiego rozbita, Bartosz Białkowski z punktem

Bolton Wanderers, z Pawłem Olkowskim w składzie, bez szans z liderem angielskiej Championship (0:4). Zremisowało za to Ipswich Town z Bartoszem Białkowskim w składzie (1:1 ze Stoke).
Marcin Górczyński
Paweł Olkowski (z lewej) i Callum O'Dowda (z prawej) Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Paweł Olkowski (z lewej) i Callum O'Dowda (z prawej)

Wydawało się, że Paweł Olkowski i jego Bolton Wanderers zaczną marsz w górę tabeli. Kilka dni temu pokonali wyżej notowane Birmingham City, ale sytuacja klubu zmieniła się tylko nieznacznie. Drużyna Polaka wciąż traciła trzy punkty do bezpiecznego miejsca.

Bolton po spotkaniu z Norwich nadal jest przedostatni w tabeli. Lider, ze świetnym Teemu Pukkim, wygrał 4:0. Olkowski spędził na boisku 90 minut.

Bartosz Białkowski robił co mógł, by uratować punkty dla Ipswich Town. Polak w 42. minucie był jednak bezradny, James McClean znalazł na niego sposób. Stoke nie obroniło jednak zwycięstwa, w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Will Keane. Ipswich wciąż jest w beznadziejnym położeniu, zamyka tabelę ze stratą aż dziewięciu oczek do 21. miejsca.

Ipswich Town - Stoke City 1:1 (0:1)
0:1 - James McClean 42'
1:1 - Will Keane 90+2'

Bolton Wanderers - Norwich City 0:4 (0:3)
0:1 - Teemu Pukki 8'
0:2 - Marco Stiepermann 25'
0:3 - Emiliano Buendía 34'
0:4 - Teemu Pukki 56'

Czy Paweł Olkowski powinien dostać powołanie do reprezentacji?