Franck Kessie z AC Milan o pierwszym golu Krzysztofa Piątka: To było kluczowe trafienie

Krzysztof Piątek znów zachwycił Włochy. Polski napastnik strzelił dwie bramki i poprowadził AC Milan do zwycięstwa wyjazdowego z Atalantą Bergamo 3:1 w 24. kolejce Serie A. Z uznaniem o golach 23-latka wypowiedział się Franck Kessie.

Szymon Łożyński
Franck Kessie Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Franck Kessie
- Krzysztof Piątek strzelił dwie decydujące o wyniku meczu bramki, ale głównie to jego pierwsze trafienie było decydujące - powiedział dla internetowej stacji telewizyjnej DAZN środkowy pomocnik AC Milan.

To właśnie po pierwszej bramce Krzysztofa Piątka w 45. minucie pojedynku, tuż przed przerwą, podopieczni Gennaro Gattuso wyrównali na 1:1 w wyjazdowym starciu z Atalantą Bergamo. W drugiej połowie strzelili jeszcze dwa gole (autorem jednego z nich znów był polski napastnik) i ostatecznie wygrali 3:1.

- To dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Daliśmy z siebie wszystko i przywozimy do domu cenne trzy "oczka" - dodał 22-letni Franck Kessie.

Dla klubu z Mediolanu sobotnie starcie było bardzo ważne, bowiem Atalanta jest jednym z głównych rywali klubu Krzysztofa Piątka w walce o miejsce w tabeli, które zagwarantuje Ligę Mistrzów w kolejnym sezonie. Po triumfie 3:1 AC Milan utrzymał 4. lokatę w tabeli, ale od klubu z Bergamo odskoczył już na 4 punkty.

Z kolei Krzysztof Piątek po dwóch trafieniach w sobotę ma już na swoim koncie 17 bramek w bieżącym sezonie Serie A i w klasyfikacji strzelców rozgrywek ustępuje tylko Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn (19 trafień).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A w sezonie 2018/2019?