Ligue 1: Paris Saint-Germain zwycięsko nadrobiło zaległości

Paris Saint-Germain po raz kolejny udowodniło, że potrafi zwyciężać nawet bez pomocy swoich największych gwiazd. Tym razem w zaległym meczu 17. kolejki Ligue 1 mistrzowie Francji uporali się z Montpellier HSC, wygrywając aż 5:1.

Tomasz Rosiński
Angel Di Maria PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Angel Di Maria
Paryżanie co oczywiste byli faworytami środowej konfrontacji i chcieli dopisać kolejne trzy punkty do swojego konta. PSG zrealizowało swój cel, chociaż przystępowało do rywalizacji między innymi bez kontuzjowanych Neymara i Edinsona Cavaniego, a Thiago Silva musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek.

Podopieczni Thomasa Tuchela dobrze rozpoczęli potyczkę, bo już w 13. minucie za sprawą Layvina Kurzawy wyszli na prowadzenie. Dokładnie z prawej strony pola karnego dośrodkował Dani Alves, a syn Gwadelupczyka i Polki skierował piłkę głową do siatki.

Od tego momentu gospodarze spuścili z tonu, cofnęli się, co się na nich zemściło w 31. minucie zawodów. Wówczas z rzutu wolnego podyktowanego za faul popełniony przez Marco Verrattiego celnie przymierzył Florent Mollet. Gianluigi Buffon interweniował, ale piłka przekroczyła linię bramkową.

Przyjezdni próbowali pójść za ciosem i chwilę później groźnie uderzył Damien Le Tallec, lecz tym razem Buffon odbił futbolówkę do boku.

Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie więcej goli nie padnie, przepięknie z rzutu wolnego z około 25 metrów strzelił Angel Di Maria. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Rezultat na tablicy świetlnej przed przerwą już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony Paris Saint-Germain mocno ruszyło na rywala i nadawało ton boiskowym wydarzeniom. Jednak worek z bramkami otworzyło dopiero w 73. minucie, kiedy zamieszanie w polu karnym ekipy z Montpellier wykorzystał Christopher Nkunku, który celnie główkował.

Widoczny był Kurzawa, a po jednym z jego zagrań piłkę do własnej bramki skierował Vitorino Hilton. Niespełna 60 sekund później dzieła zniszczenia strzałem z linii pola karnego dokończył Kylian Mbappe Lottin, ustalając wynik meczu.

Ligue 1, 17. kolejka (mecz zaległy):

Paris Saint-Germain - Montpellier HSC 5:1 (2:1)
1:0 - Layvin Kurzawa 13'
1:1 - Florent Mollet 33'
2:1 - Angel Di Maria 45+1'
3:1 - Christopher Nkunku 73'
4:1 - Vitorino Hilton 78' (sam.)
5:1 - Kylian Mbappe Lottin 79'

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Thilo Kehrer (83' Moussa Diaby), Marquinhos, Presnel Kimpembe - Dani Alves (79' Colin Dagba), Marco Verratti (68' Eric-Maxim Choupo-Moting), Christopher Nkunku, Layvin Kurzawa - Angel Di Maria, Julian Draxler - Kylian Mbappe Lottin.

Montpellier HSC: Benjamin Lecomte - Pedro Mendes (19' Nicolas Cozza), Vitorino Hilton, Daniel Congre - Ruben Aguilar, Ellyes Skhiri, Damien Le Tallec (81' Paul Lasne), Ambroise Oyongo - Gaetan Laborde (75' Solomon Sambia), Florent Mollet - Petar Skuletić.

Żółte kartki: Dani Alves, Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Ambroise Oyongo (Montpellier HSC).

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain nie przegra żadnego meczu do końca sezonu 2018/2019 Ligue 1?